21.4 C
Istanbul
Pazartesi, Haziran 26, 2017

TSYD ANKARA AİLESİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

0

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi ailesi geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

19 Mayıs Spor Kompleksi içindeki TSYD Lokali’nde gerçekleşen buluşmaya, spor yazarları, vefat eden üyelerin ailelerinin yanı sıra,  eski bakanlardan Ünal Erkan ve Ali Şevki Erek, eski şampiyon güreşçi Ahmet Ayık, Gençlik Hizmetleri ve Spor Ankara İl Müdürü Gürhan Yıldız, MKH üyesi Metin Tokat,TRT Spor Müdürleri Pınar Akkan Şehri ve Hakan Altürk,  Osmanlıspor Kulübü Genel  Menajeri Ender Yurtgüven, Ankaragücü Futbol Şube Sorumlusu Ercan Soydaş, Ankaragücü Basın Sözcüsü Tunu Yılmaz TFFHGD Ankara Şubesi Başkanı Özgüç Türkalp, FİFA Kokartlı hakem Ali Palabıyık, Üst Klasman hakemi Serkan Tokat katıldı.

İftar öncesi, başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında emeği geçen tüm şehitler, ebediyete intikal eden spor yazarları ile terör olaylarında yaşamını yitirenlerin ruhlarına dua edildi.

TSYD’DE BAYRAMLAŞMA

0

Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Oğuz Tongsir, TSYD emekçileri ile genel merkezde bir araya geldi.

Oğuz Tongsir, Ramazan Bayramı öncesi TSYD çalışanları ile bayramlaştı.

 

TSYD YENİLENDİ, YEŞİLLENDİ…

0

Türkiye Spor Yazarları Derneğinin Levent tesislerinin girişi sadece yenilenmekle kalmadı, aynı zamanda yeşillendi. Giriş kapısı tamamen değişti. Yeni kulübe konuldu. Ağaçlandırma ve çiçeklendirme ön planda tutuldu. Büyük beğeni toplayan Tesisimizin yeni şekli üyelerimize hayırlı uğurlu olsun.

KIBRISLI MESLEKTAŞLARIMIZDAN TSYD’YE ZİYARET

0

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) Başkanı Çelen Oben, Genel Sekreter Levent Tezel ve Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Topaloğlu TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir’i makamında ziyaret etti.

Görüşmede iki tarafın bundan sonra gerçekleştireceği işbirlikleri ele alındı.

10. UEFA Regions Cup Turnuvası Medya Akreditasyonu

0

Sayın Medya Temsilcisi,

1-9 Temmuz  2017 tarihleri arasında düzenlenecek 10. UEFA Regions’ Cup finallerinde görev yapacak medya mensuplarınızın isimlerini

26 Haziran Pazartesi günü saat 18.00’e kadar tsyd@tsyd.org.trbirgul@tsyd.org.tr e mail adreslerine bildirmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla.

MAÇ PROGRAMI :

1 Temmuz 2017 (Cumartesi)

15:00 Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi (Riva)

Zagreb – Lisboa

15:00 Hasan Polat Stadyumu ( Maltepe)                                                                     Castilla y Leon – Olomouc

18:15 Yusuf Ziya Öniş   (Sarıyer)                                                                                 Region 2  – South Region

18:15 Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi  (Riva)

İstanbul – Ingulec

3 Temmuz 2017 (Pazartesi)

15:00 Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi (Riva)

Ingulec – Lisboa

15:00 Hasan Polat Stadyumu  ( Maltepe)                                                                    Castilla y Leon – Region 2

18:15  Yusuf Ziya Öniş               (Sarıyer)                                                                    Olomouc – South Region

18:15 Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi (Riva)

İstanbul –  Zagreb

6 Temmuz (Perşembe)

15:00   Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi  (Riva)

South Region – Castilla y Leon

15:00  Hasan Polat Stadyumu  (Maltepe)                                                                    Olomouc –   Region 2

18:15  Yusuf Ziya Öniş              (Sarıyer)                                                                     Ingulec – Zagreb

18:15  Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi  (Riva)

Lisboa – İstanbul

9 Temmuz 2017 (Pazar)   Final

16:30  Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi  (Riva)

FİNAL A GRUBU BİRİNCİSİ –  B GRUBU GRUBU BİRİNCİSİ

 

 

TSYD KUPASI BURSA TENİS İL BİRİNCİLİĞİ ‘NDE ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

0

 

5 gün süren TSYD Bursa Şubesi Tenis İl Birinciliği’nde şampiyonlar belli oldu. Bayanlarda Zülal Yörür, erkeklerde ise Kaan Mercan zafere ulaştı.

Bursa’yı tenis heyecanının ateşi sararken, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi’nin organize ettiği TSYD Kupası Bursa Tenis İl Birinciliği, bugün oynanan karşılaşmaların ardından sona erdi. 15 kulüpten 99 sporcunun katıldığı bu özel turnuvada Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, TSYD Bursa Şubesi İlhan Öztat, TSYD Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Ekmekçi, Tenis İl Temsilcisi Göksel Yenigün ve veliler de sporcuları yalnız bırakmadı. 5 gün boyunca süren heyecanda+13 yaş kategorisinde oynanan maçların ardından Bayanlar’da Büyükşehir Belediyespor’dan Zülal Yörür ve Erkekler’de ise ASTA Spor Kulübü’nden Kaan Mercan şampiyonluğa ulaştı.

BURSA TÜRK TENİSİNİN LOKOMOTİFİ

TSYD’nin, Türk sporunun bir noktada dışa açılan bir yüzü olduğunu dile getiren Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin, “Böylesine anlamlı bir organizasyon 2 yıldır özellikle İlhan Bey’in destekleri ve ortaya koyduğu fikirlerle anlamını ve değerini buldu. Mehmet Ali Bey de yoğun temposuna karşın spora oldukça fazla vakit ayıran ender medya mensubu arkadaşlarımızdan. Bunu daha da genişleteceğiz, bu yıl 2 branşta daha TSYD Kupası yaparak Bursa’daki spor altyapısını güçlendireceğiz” dedi. Tenis il temsilciği ile antrenörlerin çok iyi bir çalışma ve uyum içerisinde olduğuna işaret eden Şahin ayrıca, “Göreve geldiğim 6 yıldan beridir Göksel Hocamız da antrenör, hakem, sporcu ve organizasyon kadrosunu genişletti. Şu an bu sayede altyapımız İstanbul’un da önünde. Bursa, Türk tenisinin lokomotifi haline geldi” diye konuştu.

FARKLI BRANŞLARDA DA DÜZENLENECEK

Organizasyona katkıda bulunan herkese teşekkür eden TSYD Bursa Şubesi Başkanı İlhan Öztat ise, “En büyük teşekkürü sayın Süleyman Şahin ve Göksel Yenigün’e ediyorum. Tenisin Bursa’da sevilmesine, bu seviyeye gelmesinde en büyük katkı onların. Biz de TSYD Bursa Şubesi olarak sadece futbol değil, diğer branşlarda da sizlerin yanında oluyoruz. Bundan sonra farklı spor branşlarında da organizasyonlar yapacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

SPORCULARA KATKI SAĞLIYOR

Tenis İl Temsilcisi Göksel Yenigün de, Bursa’da tenisin günden güne yükseldiğini vurgulayarak, “Gerçekleştirilen organizasyonlar, sporcuların rekabetçi ruhunu hem artırdığı gibi, hem de daha dirençli ve disiplin sahibi olmalarını sağlıyor. Özellikle ilimizde tenise yönelik büyük ilgi gösterilmesi ve velilerimizin de çocuklarını bu branşa yönlendirmesi, Türkiye’de parmakla gösterilen bir altyapıya sahip olmamızı sağlıyor. Tüm sporcularımıza yarınlarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

TSYD Kupası Bursa İl Birinciliği’nde dereceye giren sporcular;

BAYANLAR

1 Zülal Yörür (Bursa BŞB)

2.Emine Dursun (SporTo​​wn)

  1. Dilay Demir (Bursa BŞB)
  2. İrem Gezer (Bursa BŞB)

ERKEKLER

  1. Kaan Mercan (ASTA)
  2. Mert Arabacı (GD)
  3. Batıkan Çavuş (GD)
  4. Ozan Çetin (Yıldırım)

 

TSYD ÇALIŞANLARI İFTARDA BULUŞTU

0

Genel Başkan Oğuz Tongsir, Türkiye Spor Yazarları Derneği Levent Tesisinde havuz kenarında dernek çalışanlarıyla beraber iftar yemeğinde bir araya geldi.

TSYD İZMİR ŞUBESİ HAVUZU AÇILDI

0

TÜRKİYE Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi’nin Urla’daki yüzme havuzu açıldı. 

TSYD İzmir Şubesi’nce tesislerde yaptırılan tadilat sonrası sezona hazır hale getirilen tesis ve yüzme havuzu üyelerin ve halkın hizmetine sunuldu. Tesislerde yüzme branşında da yaz spor okulu açıldı. Olimpik havuzda uzman antrenörler tarafından verilen kurslarda haftada iki gün (salı-perşembe) ve üç gün (pazartesi, çarşamba, cuma) olmak üzere iki ayrı program uygulanıyor. 12 Haziran’da başlayan ilk dönem kurslara katılan minik sporcular hem yüzme öğrenme, hem de İzmir’in kavurucu sıcağından kurtulup serinleme imkanı bulmanın keyfini çıkardı. 

Yüzme kurslarında ikinci dönem 3 Temmuz – 28 Temmuz tarihlerinde, üçüncü dönem ise 31 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Yüzme kursunun geçmiş yıllardaki gibi bu sezon da büyük ilgi görmesini beklediklerini belirten TSYD yetkilileri, velileri kayıt yaptırmaya davet etti. Ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 754 20 04 nolu telefonu aramaları istendi.

 

TSYD’DEN ARDA’YA KINAMA

0

A Milli Futbol Takımımızı taşıyan uçakta takım kaptanı Arda Turan’ın,
spor yazarı ve derneğimiz üyesi Bilal Meşe’ye fiziki ve sözlü saldırısı,
her ne sebeple olursa olsun asla kabul edilemez. Bu saldırının milli
takımımızın kaptanı tarafından gerçekleştirilmiş olması olayın
vahametini katlayarak artırmaktadır. Ülkemizde spor gazeteciliğinin uzun
yıllardır onurlu temsilcilerinden biri olarak çalışan Bilal Meşe’ye
yapılan bu saldırıyı, tüm üyelerimize ve Türk basınına yapılmış kabul
ediyor ve şiddetle kınıyoruz.

TSYD olarak her platformda spor gazetecilerinin haklarını korumaya ve onları sonuna kadar savunmaya devam edeceğimizi bildirir, değerli gazeteci Bilal Meşe’ye geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Türkiye Spor Yazarları Derneği

HAVUZUMUZ AÇILDI

0

Levent’teki havuzumuz 1 Haziran Perşembe (bugün) sezona merhaba dedi. Üyelerimizin TSYD tesislerinden en konforlu şekilde yararlanabilmeleri için tüm hazırlıklar tamamlandı. Havuz kenarındaki küçük restaurant, şezlonglar, şemsiyeler ve de müzik sistemi yenilenerek hizmete sunuldu. Bekliyoruz.

TSYD