AVNİ DEMİR SAMSUN’DA BAŞKAN SEÇİLDİ

0

 

TSYD Samsun Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gerçekleştirilen genel kurulda başkanlığa Avni Demir getirildi.

Tek liste ile yapılan Genel kurulda Divan Başkanlığı’na Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve TSYD üyesi Necdet Uzun seçilirken, Selçuk Kaya ve Engin Caner Cabbar divan üyesi oldu.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından seçimlere geçildi. Avni Demir, Yusuf Ziya Çakır, Okan Aralan, Murat Sandıkçı, Engin Caner Cabbar, Selçuk Kaya ve Mustafa Ataseven katılımcıların tümünün oyunu alarak TSYD Samsun Şubesi’nin yönetim kurulunu oluşturdu. İsmail Başaran, Cemil Ciğerim ve Davut Aktaş  ise denetleme Kurulu üyesi oldu.

Genel Kurul sonunda teşekkür konuşması yapan şubenin ilk başkanı Avni Demir, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin önemine değindi ve geç de olsa şubeye kavuşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Avni Demir Şubeyi kısa süre içerisinde hizmet binası kavuşturacaklarını, bu yöndeki çalışmaların son aşamaya geldiğine dikkat çekti ve teşekkür etti.

Öte yandan, TSYD Samsun Şubesi yönetimi ilk toplantısını genel kurul sonrası gerçekleştirdi. Kurucu Başkan Avni Demir şubenin ilk başkanı olurken,  Asbaşkan Yusuf Ziya Çakır,  Asbaşkan Murat Sandıkçı, Yönetim Kurulu Sekreteri Engin Caner Cabbar, Mali İşler Sorumlusu Selçuk Kaya oldu. Okan Aralan ve Mustafa Ataseven ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer aldı.

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU’NDAN TSYD’YE ZİYARET

0

Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu nedeniyle TSYD Genel Merkezini ziyaret etti. Genel Başkan Oğuz Tongsir ile Tur’un akreditasyonu ve diğer konularla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Kutlu TSYD ile işbirliği yapmanın yararına değinerek ’’ayrıca bisiklette bir TSYD Kupası ve Ocak ayında Antalya’da düzenlenecek seminerde gerçekleşmek üzere bir dizi konuda görüşlerimizi masaya yatırdık ‘’ dedi.

54.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun medya akreditasyonu her yıl olduğu gibi bu senede TSYD üzerinden gerçekleşecek.

TSYD ADANA’DA KUPA ŞÖLENİ

0

Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) 10.000 bin TL ödüllü Türkiye Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi Kategori-2 Tenis Turnuvası sona erdi. Tenis severlere muhteşem bir hafta sonu yaşatan tenisçilere kupaları törenle verildi.

TTF’nin turnuva takviminde yer alan TSYD Adana Şubesi Senyör Turnuvası 6-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Tekler ve çiftlerde farklı yaş kategorilerinde gerçekleşen turnuvaya Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kahramanmaraş, Konya, Malatya, Mersin, Nevşehir, Osmaniye, Malatya’dan186 sporcu katıldı. Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’nde (ATDSK) yapılan turnuva, Murat Aslantaş’ın başhakemliğinde gerçekleşti. Çekişmeli maçların yaşandığı turnuva final maçlarının ardından gerçekleşen kupa töreni ile son buldu. Şampiyon senyör tenisçilere ve finalist sporculara kupaları TSYD Adana Şubesi Başkanı Kurtul Çakın, Asbaşkan Hasan Hüseyin Türk, Genel Sekreter Hakan Köker, Yönetim Kurulu Üyesi Ergun Kara ve İrfan İşisağ, TSYD Adana Şube Müdürü Mehmet Önal, TSYD Üyesi Hürriyet Gazetesi Çukurova Bölge Temsilcisi Erdal Fernergiz, ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin ve ATDSK Yönetim Kurulu Üyesi Necati Erdem tarafından verildi. Kupa töreninde konuşan TSYD Başkanı Kurtul Çakın, derneklerine, Adana’da sporun her alanında güçlü kalemler olan spor yazarı ve gazetecilerinin üye olduğunu hatırlattı. Çakın, TSYD’nin Adana’da ilk kez senyör tenis turnuvasında yer aldığını, bu birlikteliğin Adana ve Türkiye tenisi adına sürmesini arzu ettiklerini  söyledi. Çakın, ATDSK’da son yıllarda yapılan yatırımların Türk tenisi adına çok önemli olduğunu da vurgulayarak, bu yatırımlarda emeği geçen Başkan Ali  Refah Keskin ve yönetimini kutladı.

10 GÜNDE 350 MAÇ

TSYD’ye ve bu derneğin üyelerine spora katkıları ve tenise gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür eden ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin de, tenise gönül vermiş herkese kulüp kapılarının açık olduğunu söyledi. TSYD turnuvasının yanı sıra 8 Eylül’de başlayan TEB 12 Yaş Türkiye Şampiyonası’nın da ATDSK’da gerçekleştiğini hatırlatan Keskin, “ATDSK, eş zamanlı gerçekleşen iki turnuvadan da alnının akıyla çıkmıştır. Adana’da tenis şöleni sabah 12 yaş tenisçilerinin turnuva maçları ile birlikte başlayıp, saat 16.00 sonrası ise senyör tenisçilerin maçları geceye kadar sürmüştür. Her iki turnuvada 10 günde 350 maç oynanmıştır. Yılın 365 günü tenis oynamaya müsait iklime sahip Adana’da, ATDSK olarak 5’i toprak 10’u sert zemin kort olmak üzere toplam 15 kortumuzda ulusal ve uluslararası turnuvalar düzenleyecek, Türk Tenisi adına yeni şampiyonlar yetiştirmek için canla başla çalışacağız” diye konuştu.

ATDSK’YA 15 KUPA

Konuşmaların ardından şampiyon ve ikincilik elde eden tenisçilere kupaları verildi. Turnuvaya ev sahipliği yapan ATDSK’dan 7 sporcu şampiyonluk, 8 sporcu da ikincilik kupası aldı. Turnuvada dereceye giren sporcuların isimleri şöyle:

 

TEK ERKEKLER

35+ Nasrettin Yıldız (ATDSK), Ferhat Akkaya (ATDSK)

40+ Özkan Çetin (ATDSK), Muharrem Karadağ (ATDSK)

45+ Sedat Fikiz (GATİK), Aziz Karakoyun (Ferdi)

50+ Aykut Tekin (METİK), Veli Ümit Atik (METİK)

55+ Selçuk Şerifoğlu (ATDSK), Süleyman Sıtkı Toksoy (Ferdi)

60+ Namık Kemal Güngören (Ferdi), Erol Demir (Ferdi)

Yeni Başlayanlar : MustafaPakoğlu (Ferdi), Veli Ziya Erdem (ATDSK)

 

ÇİFT ERKEKLER

35+ : Ali Refah Keskin (ATDSK)- Nasrettin Yıldız (ATDSK) çifti, Fırat İzgi (ATDSK)- Yusuf Ünal (ATDSK) çifti

45+ : MarianPenciu (METİK)- S. Mehmet Aytekin (ADN.AT.) çifti, Aykut Tekin (METİK)- Halit Peçinkaya (METİK) çifti

55+ : Selçuk Şerifoğlu (ATDSK)-Namık Kemal Güngören (Ferdi) çifti, Ümit Aksoy (Ferdi)- Süleyman Sırrı Toksoy (Ferdi) çifti

 

TEK BAYANLAR

35+ : Yasemin Fidan (Ferdi), Dilek Fesli (Tarsus)

40+ : Deniz Uysal (ATDSK), İrem Ersöz Kaya (ATDSK)

45+ : Necla Bayıroğlu (METİK), Emel Ünal (ATDSK)

50+ : Meltem Aykut (Ferdi), Gülin Gali (Ferdi)

 

ÇİFT BAYANLAR

35+ : Hatice Yaveri (Ferdi)- Meltem Aykut (Ferdi)çifti, Necla Bayıroğlu (METİK)- Huriye Genç Akpınar (ATDSK) çifti.

 

A Milli Kadın Basketbol Takımı Hazırlık Maçları Akreditasyonu

0

Sayın Medya Temsilcisi,

A Milli Kadın Basketbol Takımımızın Dünya Kupası öncesi Avustralya ve Nijerya ile yapacağı hazırlık maçları için akreditasyon uygulanacaktır.

Görev yapacak medya mensuplarınızın adı soyad, görev, tc ve jpeg formatında bir fotoğrafının 12 Eylül Çarşamba günü saat 13.00’e kadar tsyd@tsyd.org.tr – birgul@tsyd.org.tr e mail adreslerine gönderilmesini rica ederiz.

İyi çalışmalar.

 

Türkiye – Avustralya

Tarih: 13 Eylül 2018, Perşembe

Saat: 15.30

Yer: Sinan Erdem Spor Salonu (İstanbul)

 

Türkiye A Milli Kadın Takımı – Nijerya

Tarih: 16 Eylül 2018, Pazar

Saat: 19.00

Yer: Sinan Erdem Spor Salonu (İstanbul)

 

 

MUSTAFA YENER’İN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİ

0

TSYD’NİN rahmetli Genel Sekreteri Mustafa Yener’in adı Sarıyer Spor Salonuna verildi. Tabela salonun kapısına asıldı ve böylece Mustafa Yener adı ölümsüzleşti. Ruhu şad olsun. Bu vesileyle Gençlik ve Spor Eski Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz’a şükranlarımızı sunuyoruz.

TSYD Yönetim Kurulu

TSYD ÜYELERİNE MEDİCANA DESTEĞİ

0

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Sivas Şubesi ile MEDİCANA Sivas  arasında düzenlenen protokol çerçevesinde  TSYD üyeleri MEDİCANA Hastanesinden  indirimli olarak yararlanacak.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Sivas Şube Başkanı Kemal Çağlayan ve  yönetim kurulu üyeleri   MEDİCANA Sivas  Genel Müdürü Şerafettin Demiray’ı ziyaret ederek, üyelere yönelik  sağlık desteği ile ilgili  protokol imzaladı.

Sağlık sektöründe Türkiye’nin önemli  isimlerinden MEDİCANA ‘dan TSYD üyelerinin indirimli yararlanabilmesi amacıyla  destek vereceklerini dile getiren MEDİCANA Genel Müdürü Şerafettin Demiray ” MEDİCANA Sivas  olarak  Türkiye Spor Yazarları Derneği Sivas Şubesi ile yaptığımız protokol gereği üyeler  hastanemizden   % 20 indirimli olarak yararlanacaklar “dedi

SİVAS’A ÖZEL CHECK-UP

MEDİCANA Sivas Hastanesi Genel  Müdürü Şerafettin Demiray, TSYD Sivas Şube  ile yapılan protokole  ek olarak, sadece Sivas’ta bulunan TSYD üyelerine bir defaya mahsus  ücretsiz  olarak Check-Up  hizmeti vereceklerini de sözlerine ekledi.

MEDİCANA’YA TEŞEKKÜR

TSYD Sivas Şube Başkanı Kemal Çağlayan, düzenlenen protokol ün ardından yaptığı açıklamasında  ” Türkiye’nin  sağlık sektöründe öncü isimlerinden birisi olan MEDİCANA’ya  Türkiye Spor Yazarları mensuplarına yönelik verdiği  sağlık desteğine teşekkür  ederiz ” dedi ve , günün anısına MEDİCANA Sivas Genel müdürü Şerafettin Demiray’a  plaket takdim etti.

Öte yandan Medicana ile TSYD Genel Merkez ve tüm şubeler için hastane bulunan illerde indirimli sağlık desteğiyle ilgili çalışmalarda başladı.

FİDANCI’DAN TSYD KONYA’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

0

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı (CİB) Konya İl Müdürü Abdurrahman Fidancı, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi’ni ziyaret ederek, “Yeni dönemde İl Müdürlüğü olarak gerek basın mensuplarımıza gerekse basın meslek kuruluşlarımıza olan desteklerimiz işbirliği içinde artarak devam edecek” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı (CİB) Konya İl Müdürü Abdurrahman Fidancı,  Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi’ni ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi. TSYD’nin öncelikli amacının yazılı ve görsel basın ile internet ve radyoda çalışan spor gazetecilerini bir çatı altında toplamak olduğunu ifade eden Dönmez, spor gazetecilerinin meslekleri ile ilgili ekonomik, sosyal, kültürel hak ve çıkarlarını korumanın yanı sıra spor yazarları kimliği ile mesleklerini en iyi şekilde yapabilmeleri için kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği yaptıklarını söyledi. Dönmez, bünyesinde yer alan spor kulübüyle de TSYD Konya Şubesinin uluslararası ve ulusal yarışmalarda birincilikler elde eden sporcuları barındırdığını da sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı (CİB) Konya İl Müdürü Abdurrahman Fidancı ise konuşmasında, Dönmez’e yeni görevinde başarılar dileyerek, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek, TSYD Konya Şubesine tahsis edilen tarihi binada hizmet vermenin mutluluğunu paylaştıklarını dile getirdi. Fidancı, Temmuz ayında yürürlüğe giren 703 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürlüğü’nün Cumhurbaşkanlığı’na bağlı İletişim Başkanlığı bünyesinde yeniden teşkilatlandırıldığını ifade ederek, çalışmaların bu yılsonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

Fidancı, “Yeni dönemde CİB Konya İl Müdürlüğü olarak gerek basın mensuplarımıza gerekse basın meslek kuruluşlarımıza olan desteklerimiz işbirliği içinde artarak devam edecek” diye konuştu.

TSYD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mürsel Çetin, CİB Konya Şube Müdürü Okan Çamsoy ile Araştırmacı H. Rahmi Dalmaç’ın da yer aldığı ziyarette Fidancı, Dönmez’e “ TÜRKİYE 2017” almanağı hediye etti.

ONUR BELGE’Yİ SEVGİ VE SAYGIYLA ANIYORUZ

0

3 yıl önce aramızdan ayrılan TSYD 10. Genel Başkanı Onur Belge’yi sevgi, saygı ve de rahmetle anıyoruz. Nur içinde yatsın.

TSYD Yönetim Kurulu

TSYD SİVAS ŞUBESİ İLE SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ EL ELE

0

Türkiye Spor Yazarları Derneği Sivas Şubesi  ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ortak bir çalışmaya imza attı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız, Türkiye Spor Yazarları Derneği Sivas Şube yönetimi ile bir araya gelerek, üniversite yerleşkesi içerisinde TSYD ile Üniversite(BEYSO) işbirliği içerisinde  yapılacak olan organizasyonlarla ilgili ortak çalışma kararı aldı.

TSYD Sivas Şube Başkanı  Kemal Çağlayan ve yönetim kurulu üyeleri, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız’ı ziyaret etti. Ziyarette Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile TSYD  ortaklığında yapılması planlanan sportif, sosyal ve kültürel amaçlı çalışmalara yer verildi.

Ziyarette, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız,  70 bine yakın öğrenciye hitap eden Sivas Cumhuriyet  Üniversitesi’nin  her dalda olduğu gibi sportif açıdan da  tanıtılması ve BEYSO bünyesinde spora yönelik çalışmaların yapılması amacıyla TSYD’nin vereceği desteğe teşekkür ettiklerini belirtti.

Rektör Yıldız ”  Türkiye Spor Yazarları Derneği Sivas Şubesi ile  üniversitemiz bünyesinde gerçekleşecek olan  her türlü sportif  çalışmalarda ortak hareket etme kararı aldık. Ortak hareketle  TSYD  bizim sporda elçimiz olacaktır. Bizlere verdikleri destekten ötürü teşekkür ederiz. Özellikle Spor Akademisi ve BEYSO bünyesindeki  öğrenciler bundan sonra  yapılacak olan sempozyum, konferans ve  çalıştaylarla  daha da başarılı olacaklardır. Üniversite yerleşkesi  içerisinde   TSYD ‘ye yer tahsisi yaptık. En yakın zamanda çalışmalar başlayacaktır  “dedi

TSYD Sivas Şube Başkanı Kemal Çağlayan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde yapılacak olan sportif faaliyetlerde TSYD olarak her zaman  desteğe hazır olduklarını söyledi.

Çağlayan,  TSYD üyelerine yönelik Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunan Mihmandar Oteli, sportif, sosyal ve kültürel amaçlı tesislerden TSYD mensuplarının indirimli bir şekilde yararlanması ve daha da önemlisi TSYD adına bir yer tahsisi konusunda yardım ve desteklerini esirgemeyen  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız’a teşekkür etti ve günün anısına TSYD rozeti takıp, plaket takdiminde bulundu.

ALMAN TELEVİZYONU, GENEL BAŞKAN OĞUZ TONGSİR İLE RÖPORTAJ YAPTI

0

Almanya’nın resmi devlet televizyonu ARD, Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Oğuz Tongsir ile yarım saatlik bir röportaj yaptı. Röportajda Türkiye’nin Almanya ile birlikte 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasının ev sahipliği ve Mesut Özil’e karşı yürütülen ırkçılık gündeme geldi. Genel Başkan Oğuz Tongsir 27 Eylül’de UEFA’da oylanacak ev sahipliği yarışında Türkiye’nin kazanması gerektiğini vurguladı ve ” İşte fırsat. Avrupa ,Türkiye’yi dışlamadığını söylüyorsa bunu kanıtlamalı”dedi.Tongsir, Mesut Özil olayının siyasi platforma taşınma çabalarının çok tehlikeli olduğunu vurguladı.