Ana sayfa Slider TSYD KUPASI BURSA TENİS İL BİRİNCİLİĞİ ‘NDE ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

TSYD KUPASI BURSA TENİS İL BİRİNCİLİĞİ ‘NDE ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

156
0
PAYLAŞ

 

5 gün süren TSYD Bursa Şubesi Tenis İl Birinciliği’nde şampiyonlar belli oldu. Bayanlarda Zülal Yörür, erkeklerde ise Kaan Mercan zafere ulaştı.

Bursa’yı tenis heyecanının ateşi sararken, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi’nin organize ettiği TSYD Kupası Bursa Tenis İl Birinciliği, bugün oynanan karşılaşmaların ardından sona erdi. 15 kulüpten 99 sporcunun katıldığı bu özel turnuvada Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, TSYD Bursa Şubesi İlhan Öztat, TSYD Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Ekmekçi, Tenis İl Temsilcisi Göksel Yenigün ve veliler de sporcuları yalnız bırakmadı. 5 gün boyunca süren heyecanda+13 yaş kategorisinde oynanan maçların ardından Bayanlar’da Büyükşehir Belediyespor’dan Zülal Yörür ve Erkekler’de ise ASTA Spor Kulübü’nden Kaan Mercan şampiyonluğa ulaştı.

BURSA TÜRK TENİSİNİN LOKOMOTİFİ

TSYD’nin, Türk sporunun bir noktada dışa açılan bir yüzü olduğunu dile getiren Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin, “Böylesine anlamlı bir organizasyon 2 yıldır özellikle İlhan Bey’in destekleri ve ortaya koyduğu fikirlerle anlamını ve değerini buldu. Mehmet Ali Bey de yoğun temposuna karşın spora oldukça fazla vakit ayıran ender medya mensubu arkadaşlarımızdan. Bunu daha da genişleteceğiz, bu yıl 2 branşta daha TSYD Kupası yaparak Bursa’daki spor altyapısını güçlendireceğiz” dedi. Tenis il temsilciği ile antrenörlerin çok iyi bir çalışma ve uyum içerisinde olduğuna işaret eden Şahin ayrıca, “Göreve geldiğim 6 yıldan beridir Göksel Hocamız da antrenör, hakem, sporcu ve organizasyon kadrosunu genişletti. Şu an bu sayede altyapımız İstanbul’un da önünde. Bursa, Türk tenisinin lokomotifi haline geldi” diye konuştu.

FARKLI BRANŞLARDA DA DÜZENLENECEK

Organizasyona katkıda bulunan herkese teşekkür eden TSYD Bursa Şubesi Başkanı İlhan Öztat ise, “En büyük teşekkürü sayın Süleyman Şahin ve Göksel Yenigün’e ediyorum. Tenisin Bursa’da sevilmesine, bu seviyeye gelmesinde en büyük katkı onların. Biz de TSYD Bursa Şubesi olarak sadece futbol değil, diğer branşlarda da sizlerin yanında oluyoruz. Bundan sonra farklı spor branşlarında da organizasyonlar yapacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

SPORCULARA KATKI SAĞLIYOR

Tenis İl Temsilcisi Göksel Yenigün de, Bursa’da tenisin günden güne yükseldiğini vurgulayarak, “Gerçekleştirilen organizasyonlar, sporcuların rekabetçi ruhunu hem artırdığı gibi, hem de daha dirençli ve disiplin sahibi olmalarını sağlıyor. Özellikle ilimizde tenise yönelik büyük ilgi gösterilmesi ve velilerimizin de çocuklarını bu branşa yönlendirmesi, Türkiye’de parmakla gösterilen bir altyapıya sahip olmamızı sağlıyor. Tüm sporcularımıza yarınlarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

TSYD Kupası Bursa İl Birinciliği’nde dereceye giren sporcular;

BAYANLAR

1 Zülal Yörür (Bursa BŞB)

2.Emine Dursun (SporTo​​wn)

  1. Dilay Demir (Bursa BŞB)
  2. İrem Gezer (Bursa BŞB)

ERKEKLER

  1. Kaan Mercan (ASTA)
  2. Mert Arabacı (GD)
  3. Batıkan Çavuş (GD)
  4. Ozan Çetin (Yıldırım)

 

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.