Ana sayfa Genel TSYD ANKARA KUPASI KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN

TSYD ANKARA KUPASI KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN

332
0
PAYLAŞ

Bu yıl 51’incisi düzenlenen Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Futbol Turnuvası’nda şampiyon Kardemir Karabükspor oldu.

Başkent’in tarihi stadı 19 Mayıs’ta yapılan “Son TSYD Turnuvası” olması açısından özel bir anlamı olan turnuvaya, Gençlerbirliği, Osmanlıspor, Kardemir Karabükspor ve Evkur Yeni Malatyaspor takımları katıldı.

TSYD Ankara Şubesi Yönetimi’nce,Ocak ayında kaybettiğimiz Gençlerbirliği’nin efsane başkanı İlhan Cavcav’a atfedilen turnuva, bu yıl özel bir statüde oynandı ve puanlama usulüyle yapıldı.

Turnuvada şu sonuçlar alındı:

4 Ağustos 2017 Cuma

Osmanlıspor: 1 – Kardemir Karabükspor: 2

Gençlerbirliği : 1 – Evkur Yeni Malatyaspor: 0

5 Ağustos 2017 Cumartesi

Osmanlıspor: 2  – Gençlerbirliği: 1

Kardemir Karabükspor: 1 – Evkur Yeni Malatyaspor: 1

Statü gereği berabere biten maçların sonunda penaltı atışları yapıldığından, Evkur Yeni Malatyaspor, penaltı atışlarında rakibine 4-3 üstünlük sağlayarak +1 puanın sahibi oldu.

Bu sonuçlarla Kardemir Karabükspor turnuvayı 4 puanla şampiyon tamamlarken, Osmanlıspor 3 puan ve gol averajıyla ikinci, Gençlerbirliği 3 puanla üçüncü, Evkur Yeni Malatyaspor ise 2 puanla dördüncü oldu.

Turnuvada, Şampiyon Kardemir Karabükspor’un kupasını TSYD Ankara Şubesi Başkanı Alper Bakırcıgil verdi.

İkinci Osmanlıspor kupasını TSYD Ankara Şubesi Sekreteri Metiner Erdem’den, üçüncü Gençlerbirliği, TSYD Ankara Şubesi Saymanı Özgüner Doğan’dan, dördüncü Evkur Yeni Malatyaspor ise TSYD Ankara Şubesi Üyesi Ali Öcal’dan aldı.

Turnuvada takım kaptanlarına TSYD Ankara Şubesi üyeleri Hasan Ötkün ve Musa Samur tarafından çiçek, hakemlere de Besim Güçtenkorkmaz, Lütfü Özel, Erol Aslan ve Özgür Şahiner tarafından plaket verildi.

Turnuva sonunda TSYD Ankara Şube Başkanı Alper Bakırcıgil, şube çalışanlarına üstün gayretlerinden dolayı teşekkür etti.Turnuva, şube yöneticileri ile çalışanlar Figen Asiler, Ebubekir Gürpınar, Aslan Acer ve İrfan Atıcı ile günün anısına çektirdikleri fotoğrafla son buldu.

 

 

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.