TSYD BURSA GENÇLİK KUPASI’NDA KURALAR ÇEKİLDİ

0

TSYD Bursa Şubesi Gençlik Kupası’nda çekilen kura sonucu gruplar ve fikstür belli oldu. Dikkaldırım Stadyumu’nda 29 Mayıs Pazar günü start alacak olan TSYD Bursa Şubesi Gençlik Kupası 5 Haziran’da gerçekleştirilecek final grubu karşılaşmalarıyla son bulacak. 

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Gençlik Kupası’nda geri sayım başladı. Organizasyona sayılı günler kala, çekilen kura sonucu gruplar ve fikstür belli oldu. TSYD Bursa Şubesi merkezinde gerçekleştirilen kura çekimine TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, Organizasyon Sorumlusu Mehmet Şengeldi’nin yanı sıra TSYD Bursa Şubesi Gençlik Kupası’na katılacak takımların temsilcileri katıldı.

HEYECANI TÜM ŞEHİR HİSSEDECEK

Geleceğin umudu gençlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, keyifli buluşmaya sahne olacak bir kupanın heyecanını tüm şehrin hissedeceğini dile getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek olan kupanın geleneksel hale gelmesini arzu ettiklerini söyleyen Başkan Ekmekçi, “TSYD Bursa Şubesi olarak gençlerimizin sportif etkinliklerinin her zaman yanındayız” diye konuştu.

Kura sonucunda ise gruplar şu şekilde oluştu:
A Grubu: Bursaspor, Yıldırımspor, Hacıvat Gençlerbirliği, Nilüfer Beşevlerspor,
B Grubu: Arabayatağıspor, Hüdavendigar Dikkaldırım, Bursa Gençsaray, Hürriyetspor,
C Grubu: Gülbahçespor, Çamlıca Gençlikspor, Zaferspor, Hüdavendigar Kartalspor

Dikkaldırım Stadyumu’nda 29 Mayıs Pazar günü başlayacak olan TSYD Bursa Şubesi Gençlik Kupası 5 Haziran’da gerçekleştirilecek final grubu karşılaşmalarıyla son bulacak.

 

VARAN 2: TSYD URLA HAVUZU AÇILIYOR

0

Oğuz Tongsir başkanlığındaki TSYD yönetimi gece gündüz çalışmalar sonucu Urla’daki TSYD havuzunu 1 Haziran’da hizmete açıyor. Resmi açılış töreni 4 Haziran’da. Önümüzdeki dönemdeki hedef ise üyeler için bir misafirhane yapıp Türkiye’nin dört bir köşesindeki spor yazarlarının Urla’daki bu tesiste aileleriyle birlikte tatil yapmalarını sağlamak. Ne demiştik? Durmak yok, hizmete devam!

İDDİA EDİYORUZ, TSYD LEVENT HAVUZUNUN ÜSTÜNE YOK!

0

Oğuz Tongsir yönetimi dur durak demeden hizmete devam ediyor. Baştan sona yenilenen ve şu an Türkiye’nin en iyisi olarak gösterilen Levent’teki TSYD havuzu 28 Mayıs Cumartesi günü açılacak. Üyelerimiz son derece modern ve steril bir ortamda bütün sezonun yorgunluğunu atacaklar. Sağlıklı ve keyifli bir yaz diliyoruz.

 

 

İYİ PARTİ’DEN TSYD ADANA’YA ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ

0

İYİ Parti Adana İl Yönetim Kurulu, TSYD Adana Şube Yönetim Kurulu’nu ziyaret ederek ‘Hayırlı Olsun’ dedi. Söz konusu ziyarette, Adana sporu için fikir alışverişinde bulunuldu.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi, İYİ Parti Adana İl Yönetim Kurulu’nu ağırladı. İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Ercan Atalay ve Yönetim Kurulu’nun katıldığı ziyarette, Adana sporu için fikir alışverişinde bulunuldu. Aynı zamanda Parti Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı da olan Ercan Atalay, Adana sporunun son dönemlerde bir atılım içerisinde olduğunu belirtirken, dernek çalışmaları hakkında da bilgi aldı.

TSYD Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer de yönetim kurulu olarak TSYD bayrağını daha da yukarı taşımak için göreve geldiklerini kaydederek, “Biz birlikte hareket ederek birlikte güçlü olacağız. Derneği ben değil biz yöneteceğiz” dedi.

TSYD YAZ OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI

0

TSYD Yaz Yüzme Okulu kayıtlarımız başlamıştır. Program şöyledir:

Yaz Yüzme Okulu koordinatörlüğünü TSYD Yüzme Takımı Başantrenörü Mustafa CAN yapacaktır.

Yaz Yüzme Okullarımızda bu yıl sadece yüzme faaliyeti yapılacaktır.

Yaz Yüzme okulumuz eğitim havuzumuz olan kapalı havuzda yapılacaktır.

Yüzme  Okulumuza bu sene 05-14 (2008 – 2017)  yaş grupları arası çocuklar alınacaktır.

KAYIT İÇIN GEREKLI EVRAKLAR:

–  Nüfus cüzdanı fotokopisi

Kayıt esnasında kurs ücreti peşin alınır. Taksitlendirme, ücret iadesi yapılmaz. Derneğimiz tarafından iptal edilen çalışmalar bir sonraki kurs dönemine veya kış dönemi yüzme okullarına devredilir. Kişisel nedenlerden ötürü kursa katılamayan sporcular hak iddia edemez.

Çeşitli semtlere servisimiz bulunmakta olup, servis ücreti kurs ücretine dahil değildir.

MÜRACAAT  VE BİLGİ İÇİN : TEL: 0212 325 78 71/72 – 0535 577 70 78 – 0506 730 05 24

TSYD YAZ OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI

0

TSYD Yaz Yüzme Okulu kayıtlarımız başlamıştır. Program şöyledir:

Yaz Yüzme Okulu koordinatörlüğünü TSYD Yüzme Takımı Başantrenörü Mustafa CAN yapacaktır.

Yaz Yüzme Okullarımızda bu yıl sadece yüzme faaliyeti yapılacaktır.

Yaz Yüzme okulumuz eğitim havuzumuz olan kapalı havuzda yapılacaktır.

Yüzme  Okulumuza bu sene 05-14 (2008 – 2017)  yaş grupları arası çocuklar alınacaktır.

KAYIT İÇIN GEREKLI EVRAKLAR:

–  Nüfus cüzdanı fotokopisi

Kayıt esnasında kurs ücreti peşin alınır. Taksitlendirme, ücret iadesi yapılmaz. Derneğimiz tarafından iptal edilen çalışmalar bir sonraki kurs dönemine veya kış dönemi yüzme okullarına devredilir. Kişisel nedenlerden ötürü kursa katılamayan sporcular hak iddia edemez.

Çeşitli semtlere servisimiz bulunmakta olup, servis ücreti kurs ücretine dahil değildir.

MÜRACAAT  VE BİLGİ İÇİN : TEL: 0212 325 78 71/72 – 0535 577 70 78 – 0506 730 05 24

ABDULLAH AVCI, TSYD TRABZON ŞUBESİ’NDE BASINLA BULUŞTU

0

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, TSYD Trabzon Şubesi’nde düzenlenen kahvaltı programında gazetecilerle bir araya geldi.

Trabzonspor’la şampiyonluk yaşayan Abdullah Avcı, TSYD Trabzon Şubesinde basın toplantısı düzenledi.

Abdullah Avcı, Trabzonspor’a başlamadan öncesi süreci ve şampiyonluğa giden yolda yapılan çalışmaları anlattı. Avcı, şampiyonlar liginde oynayacak takımı için de gelecek sezonun planlamasına başladığını belirtti.

Trabzonspor’un başarısını sürdürülebilir kılmak için çalışmalar yapıldığını söyleyen Avcı, “Bu yörenin de bir insanı olarak buranın kodlarında bu var. Bunu daha iyi hale getirebilmek için daha büyük organizasyonlara ihtiyaç var. Şampiyonluk sonuç ama şampiyonluk sonrası daha iyi oyunda daha uluslararası maçlara gidebilmemiz için bu şehrin daha büyük organizasyona ihtiyacı var. Trabzonspor her zaman dalgalanmalar göstermeyen, daha iyi yarışan, Avrupa’da yarışan bir takıma dönüştürebilmek için buna ihtiyacımız olacak. Tesislere gidiyorum, akşama kadar tesisteyim yoğun şekilde çalışıyorum. Biz bu duyguyu hep beraber yaşadık. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ADANA SPORU İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

0

TSYD Adana Şubesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Akif Oflas ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan’ı ağırladı. Bir araya gelen heyet, Adana sporu için güçlerini birleştirdi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) sporun paydaşlarını ağırladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Akif Oflas, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan ve Yönetim Kurulu, TSYD Adana Şubesi’nde yeni göreve seçilen yönetim kurulunu ziyaret etti. Paydaşlar, bir araya gelerek Adana sporu için güç birliğini oluşturdular.

GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİLER

TSYD Adana Şubesi Nihat Geven Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette, tüm paydaşlar Adana sporu için ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini ve yapılacağını kaydederken, Adana’nın sporun her branşında üstün başarılara ulaşmasının çok zor olmadığı görüşünde birleştiler.

“İNANCIM TAM”

TSYD Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer, Adana sporunun kalkınması için dernek olarak yapılması gereken her şeye imza atacaklarını belirtti. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan, TSYD yönetiminin oldukça deneyimli, işinin profesyoneli olduğunu ve bu yönetimin her zaman yanında olacaklarını kaydetti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ise, Adana’da olmaktan gurur duyduğunu ve TSYD’nin böyle bir mükemmel tesise sahip olmasının son derece önemli olduğunu söyledi. Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Akif Oflaz da, TSYD’de iyi bir yönetimin işbaşına geldiğini ve bu yönetimin daha iyi işlere imza koyacağını belirtti.

 

TSYD ADANA’DAN BAŞKAN ÇETİN’E ZİYARET

0

TSYD Adana Şubesi Yönetim Kurulu, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i makamında ziyaret etti. TSYD Adana heyeti, Çukurova Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’nın Sultanlar Ligi’ne çıkmasından dolayı Başkan Çetin’i kutladı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi Yönetimi Kurulu, ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. TSYD Adana heyeti, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i makamında ziyaret ederek; Çukurova Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’nın Sultanlar Ligi’ne çıkmasından tebriklerini sundu.

TSYD yönetiminin göreve yeni başlaması nedeniyle gerçekleşen nezaket ziyaretine Başkan Kerim Hoşfikirer, Asbaşkan Adnan Poyraz, Şube Sekreteri Akif Özdemir,  yönetim kurulu üyesi Doğan Gülbasar ve Hakan Köker ile Şube Müdürü Mehmet Önal katıldı.

Başkan Hoşfikirer, Çukurova Belediyespor’un başarısı ile tüm Adana’nın gurur duyduğunu belirtirken, “Sultanlar ligine çıkmak kolay değil. Ama, orada kalıcı olmak önemli. Bunu başaracağına inanıyoruz.  Bu nedenle şampiyonluk kupasını Adana’ya getiren Çukurova Belediyespor’u ve Adana’ya ilkleri yaşatan Başta sayın başkan Soner Çetin olmak üzere sporcu ve teknik heyeti  kutluyorum” dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de, yeni göreve seçilen TSYD Yönetim Kurulu’na başarılar dilerken; TSYD ailesinin sporun her zaman içerisinde olduğunu ve Türk sporuna büyük hizmetler verdiğine dikkat çekti.

TSYD YÜZME TAKIMI MADALYALARI TOPLADI

0

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Yüzme Takımı, Tozkoparan Kapalı Yüzme Havuzu’nda 7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen 11-12 Yaş Yarışları’nda toplamda 5 altın madalyanın sahibi oldu.

Sporcularımızdan Mert Cevdet Tuncel, Mert Varol, Pelin Yücetepe, Öykü Ercan ve Atlas Cemal Mardin altın madalya kazanarak başarı elde etti.

Sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.