BASIN İLAN KURUMU’NDAN TSYD BURSA’YA ZİYARET

0

Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürü Osman Başeğmez ile Şube Şefi Ümit Mert, Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. TSYD’nin Bursa’da aktif olarak görev yapan gazetecilerden oluşan bir dernek olduğuna vurgu yapan Başeğmez, derneğin şehrin spor nabzını elinde tuttuğunu açıkladı. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi ise Basın İlan Kurumu Bursa Şubesi’nin geçtiğimiz günlerde başlattığı ‘Yeni Nesil Gazetecilik’ eğitiminin kalifiye sorununa çözüm olacağını ifade ederek, Osman Başeğmez’i kutladı. Ziyaretin sonunda Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürü Osman Başeğmez ile Şube Şefi Ümit Mert, TSYD Bursa Şube Başkanı’na kurumun yayımladığı 15 Temmuz ve Manşetler adlı eseri takdim etti.

HACICAFEROĞLU’NDAN TSYD ANTALYA’YA ZİYARET

0

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya yönetimine ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Derneğin Şifa Çiçek başkanlığında seçilen yeni yönetimini ziyaret eden Hacıcaferoğlu, daha aktif bir çalışma içerisinde bulunacaklarını belirtirken yeni yönetime de başarılar diledi. TSYD Antalya Şubesi Başkanı Şifa Çiçek’e bir de çiçek veren Hacıcaferoğlu, medyanın sporun gelişmesindeki önemine değindi.

ORTAK PAYDA SPOR

TSYD Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek de yeni dönemde daha etkin bir dernek oluşturacaklarını belirterek, “Sadece yönetimimiz değil, derneğimizin tüm üyeleri ve spor basınında emek veren tüm arkadaşlarımızın desteğiyle gençlerimizin spora daha aktif katılımını sağlayacaklarını kaydetti. Çiçek, “Yönetimimizin önemli projeleri var. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği içinde ortak paydamız olan sporun gelişmesi için gayret göstereceğiz” dedi.

2018 AKDENİZ OYUNLARI BASIN AKREDİTASYONLARI AÇILDI

0

18. Akdeniz Oyunları 22 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında İspanya’nın Tarragona kentinde düzenlenecek.

2018 Akdeniz Oyunları’nda 31 spor dalında 26 ülkeden 4000 sporcu yarışacak.
Sporcuların yanı sıra oyunlara 1000 hakem ve uluslararası temsilci, 1000 gazeteci, 3500 gönüllü ve 150 binden fazla izleyici katılacak.

Tarragona 2018’i izlemek isteyen basın mensupları için akreditasyon süreci de başladı.

Sadece internet üzerinden yapılacak akreditasyon başvuruları için, ilgili basın mensuplarının 01 Nisan 2018 tarihine kadar, aşağıda belirtilen bilgileri ve biyometrik fotoğrafı birgul@tsyd.org.tr göndermesi gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

TÜRKİYE SPOR YAZARLARI DERNEĞİ
GENELMERKEZİ

Gerekli Bilgiler
Vesikalık Fotoğrafı
Ad – Soyad
Pasaport Fotokopisi
Pasaport Numarası
Pasaport Son Geçerlilik Tarihi
Doğum Yeri
Doğum Tarihi
Boy – Kilo
Telefon Numarası
E-Posta Adresi

TSYD KONYA’DAN BELEDİYE BAŞKANI AKYÜREK’E ZİYARET

0

TSYD Konya Şubesi yeni yönetimi, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret etti. Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ziyarete TSYD Konya Şubesi Başkanlığına seçilen Recep Çınar’ın yanısıra İkinci başkanlar Murat Dönmez, Mehmet Yenikaynak, Genel Sekreter Selahattin Akçakaya, Sayman Tolga Durmaz, üyeler Halil İbrahim Parlak ve Burak Taşpınar katıldı. Ziyarette Konya sporunun sevilen siması Hüseyin Avni Uluer’de bulundu. TSYD’nin şehir meselelerine çok duyarlı, saygın ve önemli bir misyon ifa ettiğini dile getiren Başkan Akyürek, TSYD Konya Şubemizin bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da başarı ile yoluna devam etmesini diliyorum. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak bize düşen görevleri yapmaya çalışırız.” şeklinde konuştu.

TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in Konya’da sporun kalkınması ve gelişmesi için verdiği desteğin bilindiğini anımsattı.

Ziyaretin anısına Başkan Akyürek’e TSYD rozeti takılarak hatıra fotoğrafı çektirildi.

TSYD BURSA’DAN BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET

0

Yeni seçilen Bursa TSYD Şubesi Yönetim Kurulu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. Tarihi binada gerçekleştirilen ziyarete TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi’nin yanısıra İkinci Başkan Mehmet Gerçeksi, Genel Sekreter Engin Aksöz, sayman Recai Uysal, üye Erdinç Karataş ve dernek görevlisi Kübra Gülseren katıldı.

TSYD Bursa şubesi yöneticilerine hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Aktaş, Bursa’nın bir spor kenti olduğunu belirtti ve birçok sporcunun yetişmesi için öncülük yapacaklarını söyledi. Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi de TSYD olarak sportif anlamda yönetim olarak ellerinden geleni yapacaklarını ve düzenleyecekleri organizasyonlarla Bursa Belediyesi ile işbirliği yapacaklarını ifade etti.

TSYD ANKARA ŞUBESİ ANITKABİR’DE

0

Yeni seçilen TSYD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Alper Bakırcıgil başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret edip çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.

Alper Bakırcıgil Anıtkabir özel defterine şunları yazdı;

Atam, “Benim en büyük eserimdir” dediğiniz laik cumhuriyetin sonsuza kadar yılmaz bekçisi olacağız. Sizin, aziz şehitlerimizin kahraman gazilerimizin bizlere emaneti olan bu vatanı canımız pahasına koruyacağız. Türk sporunun gelişmesi, zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklı sporcuların yetişmesi ülkünüze sahip çıkacağız. Rahat uyu Atam, ruhun şad olsun.”

TRABZON ŞUBESİ OLAĞAN GENEL KURULU ADAY LİSTELERİ

0
CEVAT KOL LİSTESİ;
YÖNETİM KURULU (ASİL) YÖNETİM KURULU (YEDEK)
1-Cevat KOL 1-Ersen KÜÇÜK
2-Özer ÇALIK 2-Gürkan ATA
3-Faruk ATA 3-Şakir BOSTANCI
4-Yahya KARABİNA 4-Zihni AĞIRMAN
5-Turgay BEŞYILDIZ 5-Hasan BAHADIR
6-Kaan Tarkan ÜZEN 6-Servet ÖZKARA
7-Hasan BEŞLİ 7-Halil AYYILDIZ
DENETLEME KURULU (ASİL) DENETLEME KURULU (YEDEK)
1-İhsan ÖKSÜZ 1-Hacı Dursun KOÇYİĞİT
2-Hasan KURT 2-Tahir ORHAN
3-Hamza MISIR 3-Kamil ANAHAR
SELÇUK KILIÇ LİSTESİ ;
YÖNETİM KURULU (ASİL) YÖNETİM KURULU (YEDEK)
1-Selçuk KILIÇ 1-Osman BAŞKIR
2-Tahir ORHAN 2-Kamil ANAHAR
3-Gökmen ŞAHİN 3-Ersen KÜÇÜK
4-İpek Cansel ŞAHİN 4-Osman ŞİŞKO
5-Yunus Emre SEL 5-Gürkan ATA
6-Celal KADIOĞLU 6-Şakir BOSTANCI
7-Fatih TURAN 7-Servet ÖZKARA
DENETLEME KURULU (ASİL) DENETLEME KURULU (YEDEK)
1-Osman ÇAVUŞOĞLU 1-Halil AYYILDIZ
2-Hacı Dursun KOÇYİĞİT 2-Ömür Ramiz AVCI
3-Faruk ATA 3-Kaan Tarkan ÜZEN

TSYD ESKİŞEHİR’DEN AKSOY’A ZİYARET

0

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Sadi Seda başkanlığındaki yönetim kurulu derneğe yaptığı katkılardan dolayı İl Müdürü Hüseyin Aksoy’a plaket vererek teşekkür etti.

Aksoy, spor muhabirleri ve spor yazarlarının her zaman yanında olduğunu belirterek, Eskişehir Şubesi’nin TSYD’ye hayırlı olmasını diledi.

TSYD ADANA’DAN YILDIZ’A ZİYARET

0
????????????????????????????????????

Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesinin yeni yönetim kurulu, Adana İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Kurtul Çakın, Genel Merkez Başkan Yardımcısı Kerim Hoşfikirer, Asbaşkan Hasan Hüseyin Türk, Bora Erdem,  Sayman Tevfik Dinçkalmış, Şube Sekreteri Hakan Köker, yönetim Kurulu üyesi Ergun Kara ve İrfan İşisağ’ın yer aldığı ziyarette, Başkan Çakın, spor medyası olarak bütünleştiklerini ve gerek Adanaspor gerekse Adana Demirspor’un kentin önemli birer marka değeri olduğuna dikkat çekti ve sözlerini şöyle tamamladı: “TSYD Adana Şubesi olarak sporun içerisindeyiz. Meslektaşlarımızın bütünlüğünü sağlıyoruz. Önümüzdeki sezon TSYD Kupası düzenlemek istiyoruz. Geçmişi yeniden canlandırmak için bu çok önemli.” dedi.

Medyanın sporda önemli bir yer aldığına dikkat çeken Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız ise TSYD Adana Şubesi Yönetim Kurulu’nun ziyaretinden mutlu olduğunu ifade edip Adana’da sporun her daim üst seviyede olmasını arzuladıklarını söyledi. Çakın, daha sonra Emniyet Müdürü Selami Yıldız’a TSYD rozeti taktı.

TSYD YARIŞMASI İÇİN BAŞVURULAR 10 NİSAN’A KADAR

0

 

 Türkiye Spor Yazarları Derneği’nce her yıl yapılmakta olan geleneksel yarışmamız bu yıl “2017’NİN EN İYİLERİ” adı altında düzenlenecektir.

Yarışmaya 1 Ocak – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında, yazılı ve görsel medyada yayınlanan eserleri ile katılacaklardır.

Bu yarışma TSYD’nin üyelerine açıktır. TSYD üyesi olmayanlar ise spor servislerinde sürekli çalışmak, TSYD aracılığı ile Müsabaka Yerlerine Giriş Kartı almış olmak, spor servisleri müdürlerinin öneri ve onay yazısını sunmak koşulu ile yarışmaya katılabileceklerdir.
Yarışma için son başvuru tarihi 10 Nisan Salı günü olarak belirlenmiştir.

Yarışma Komitesince belirlenen dallar şöyledir:

ULUSAL BASIN

A)GAZETE VE DERGİ
1-Haber 2- Röportaj 3- İnceleme 4- Serbest yazı ( Köşe yazısı ve maç yorumları dahil) 5- Müsabaka Fotoğraf 6- Serbest Fotoğrafı 7- Sayfa düzeni

B)İNTERNET
1-Haber 2- Röportaj 3- Serbest yazı

C)RADYO
1-Haber 2- Röportaj 3- Program

D)TELEVİZYON
1-Haber 2- Röportaj 3- Program 4- Kamera görüntüsü

E)KİTAP

YEREL BASIN

A)GAZETE VE DERGİ
1-Haber 2- Röportaj 3- İnceleme 4- Serbest yazı ( Köşe yazısı ve maç yorumları dahil) 5- Müsabaka Fotoğraf 6- Serbest Fotoğrafı 7- Sayfa düzeni

B)İNTERNET
1-Haber 2- Röportaj 3- Serbest yazı

C)RADYO
1-Haber 2- Röportaj 3- Program

D)TELEVİZYON
1-Haber 2- Röportaj 3- Program 4- Kamera görüntüsü

Katılımcılar, yarışmaya tek eser yada iki ayrı dalda katılabilir. Eserlerin orijinalleri ile istenilen özellikteki kopyalarını 10 Nisan Salı gününe kadar elden veya posta ile TSYD Genel Merkezine teslim edilmesi gerekmektedir.

Katılımcı arkadaşların tümüne başarılar dileriz.

Saygılarımızla.

TÜRKİYE SPOR YAZARLARI DERNEĞİ
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU