Ana sayfa Slider TSYD BURSA ŞUBESİ YÜZME TEŞVİK YARIŞLARI TAMAMLANDI

TSYD BURSA ŞUBESİ YÜZME TEŞVİK YARIŞLARI TAMAMLANDI

230
0
PAYLAŞ

Kulaçlar TSYD için yarıştı

Bursalı genç sporculara desteğini sürdüren Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi, İl Gençlik Spor Müdürlüğü’yle birlikte tenisin ardından yüzme branşında da teşvik müsabakası gerçekleştirdi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi Yüzme Teşvik Yarışları’nın kazananları belli oldu.  Atıcılar Yüzme Havuzu’nda 8-9 yaş kız ve erkekler kategorilerinde gerçekleştirilen yarışmaları Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, TSYD Bursa Şubesi İkinci Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, Gençlik ve Spor Osmangazi İlçe Müdürü Fedai Din, Yüzme İl Temsilcisi Fatih Götüren’in yanı sıra sporcuların velileri de ilgiyle takip etti. Renkli organizasyona Bursa ve çevresinden 13 kulüpten toplam 233 yüzücü katıldı.

ŞAMPİYONLAR BELİRLENDİ
2008 ve 2009 doğumlu 115’i kız, 118’i erkek minik yüzücüler madalya için kulaç attı. Keyifli ve zorlu mücadelelerin yaşandığı havuzda veliler de en az yüzücüler kadar heyecan yaşadı. Yarışlar sonunda 8 yaşlar kızlarda Bursa Atlas Spor Kulübü, erkeklerde Bursa Olimpik Sporlar Spor Kulübü, 9 yaş kız ve erkeklerde ise Bursa Olimpik Sporlar Spor Kulübü takım halinde şampiyonluk kupasını kaldırdı. Heyecan dolu geçen yarışmaların ardından başarılı olan sporculara madalya ve kupalarını Gençlik Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, TSYD Bursa Şubesi İkinci Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi ile Gençlik Spor Osmangazi İlçe Müdürü Fedai Din takdim etti.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.