Ana sayfa Genel AVNİ DEMİR SAMSUN’DA BAŞKAN SEÇİLDİ

AVNİ DEMİR SAMSUN’DA BAŞKAN SEÇİLDİ

175
0
PAYLAŞ

 

TSYD Samsun Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gerçekleştirilen genel kurulda başkanlığa Avni Demir getirildi.

Tek liste ile yapılan Genel kurulda Divan Başkanlığı’na Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve TSYD üyesi Necdet Uzun seçilirken, Selçuk Kaya ve Engin Caner Cabbar divan üyesi oldu.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından seçimlere geçildi. Avni Demir, Yusuf Ziya Çakır, Okan Aralan, Murat Sandıkçı, Engin Caner Cabbar, Selçuk Kaya ve Mustafa Ataseven katılımcıların tümünün oyunu alarak TSYD Samsun Şubesi’nin yönetim kurulunu oluşturdu. İsmail Başaran, Cemil Ciğerim ve Davut Aktaş  ise denetleme Kurulu üyesi oldu.

Genel Kurul sonunda teşekkür konuşması yapan şubenin ilk başkanı Avni Demir, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin önemine değindi ve geç de olsa şubeye kavuşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Avni Demir Şubeyi kısa süre içerisinde hizmet binası kavuşturacaklarını, bu yöndeki çalışmaların son aşamaya geldiğine dikkat çekti ve teşekkür etti.

Öte yandan, TSYD Samsun Şubesi yönetimi ilk toplantısını genel kurul sonrası gerçekleştirdi. Kurucu Başkan Avni Demir şubenin ilk başkanı olurken,  Asbaşkan Yusuf Ziya Çakır,  Asbaşkan Murat Sandıkçı, Yönetim Kurulu Sekreteri Engin Caner Cabbar, Mali İşler Sorumlusu Selçuk Kaya oldu. Okan Aralan ve Mustafa Ataseven ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer aldı.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.