Ana sayfa Genel TSYD BURSA’DAN VALİ CANBOLAT’A ZİYARET

TSYD BURSA’DAN VALİ CANBOLAT’A ZİYARET

88
0
PAYLAŞ

Türkiye Spor Yazarları Derneği(TSYD) Bursa Şubesi yönetim kurulu, Vali Yakup Canbolat’ı ziyaret etti.

TSYD Bursa Şubesi yönetim kurulu geçtiğimiz haftalarda yayımlanan Valiler Kararnamesi’yle Mülkiye Başmüfettişi olan İzzettin Küçük’ün yerine Konya’dan Bursa’ya atanan Yakup Canbolat’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tarihi Valilik binasında gerçekleştirilen ziyarette TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi’nin yanı sıra, Genel Sekreter Engin Aksöz ile Basın ve Akreditasyon Sorumlusu Kübra Gülseren de hazır bulundu. Bursa’nın sporla özdeşleşmiş bir kent olduğuna vurgu yapan Ekmekçi, kentin başlıca markalarının başında gelen Bursaspor’un yanı sıra özellikle basketbol ve voleybolda da önemli takımlarla şampiyonluklar yaşandığına vurgu yaptı.  Kent dinamiklerinin spora sağladığı destekler sayesinde toplumun sosyalleşmesi ve sağlıklı bir hayat sürmesinde pay sahibi olduğuna vurgu yapan Başkan Ekmekçi, Vali Yakup Canbolat’ın da şehre bu anlamda da değerli katkılar sunacağından şüpheleri olmadığını dile getirdi.

Ziyaretlerinden dolayı Ekmekçi’ye teşekkürlerini ileten Vali Yakup Canbolat, TSYD’yi Konya valiliği döneminden itibaren takip ettiğini belirtti. Bursa’nın tüm vatandaşlar için ortak özne olduğunu kaydeden Canbolat, ” Şehrin daha ileri taşınması noktasında herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor. Bursa’da iyi işlere imza atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bursa için sporun ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Takımımızın evinde oynadığı Kasımpaşa karşılaşmasını da takip ettim. Konyaspor’la aynı renklere sahip olan Bursaspor’la birlikte yeşil beyaza gönül vermeye devam edeceğim” dedi.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.