Ana sayfa Genel TSYD ADANA ŞUBESİ İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN MARATON ÖDÜLLERİ

TSYD ADANA ŞUBESİ İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN MARATON ÖDÜLLERİ

273
0
PAYLAŞ
????????????????????????????????????

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9.su düzenlenen 21 kilometrelik Uluslararası 5 Ocak ADANA KURTULUŞ YARI MARATONU’nun gerek tanıtımı ve gerekse de maratonun topluma duyurulması noktasında, ‘En iyi haber’, ‘En iyi fotoğraf’ ve ‘En iyi sayfa düzeni’ dallarında düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

TSYD Adana Şubesi’nin organize ettiği geceye Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ramazan Akyürek, Basın-Yayın ve Spor Daire Başkanı Halil Hızlısoy, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ile TSYD üyesi gazeteciler katıldı.

Gecede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Akyürek,  Avrupa Atletizm Federasyonu’nun takviminde yer alan Adana Yarı Maratonu ve Halk Koşusu’na rekor sayıda katılım gerçekleştiğini söyledi. Akyürek, 9 ülkeden 2 Bin 150 sporcu ve 100 bine yakın Adanalının katıldığı maratonun kentimizin tanıtımı açısından çok önemli olduğunu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün bu tür etkinliklere büyük önem verdiğini belirten Akyürek, katkılarından dolayı Adana spor basınına da teşekkür etti. Çünkü gerçekten sporun içinde, spora sporcu gözüyle bakan, sportif olayları sadece duyurmak için değil sporu cazip kılmak, gençleri spora teşvik etmek amacıyla bir süre yayınlar yapılıyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Buradan Adana spor basınını kutluyor, ödül alan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

TSYD Adana Şube Başkanı Ahmet Kurtul Çakın, “9.Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu sonrasında, Büyükşehir Belediyesi ile TSYD Adana Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen MARATON ÖDÜLLERİ törenine teşriflerinizden dolayı şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum. Maraton sonrası gerek yaygın ve gerekse de yerel basında yer alan eserlerin jüri tarafından değerlendirilmesinin ardından 11 isme ödül verilmesi kararlaştırıldı. Ödül alan meslektaşlarımızı kutluyoruz.

Plaketleri Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Halil Hızlısoy, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, Asbaşkanlar Hasan Hüseyin Türk, Bora Erdem, Mali İşler Sorumlusu Tevfik Dinçkalmış, Yönetim Kurulu Sekreteri Hakan Köker ile yönetim kurulu üyeleri Ergun Kara ile İrfan İşisağ sundu.

Dereceye giren isimler, TRT Çukurova Bölge Haber Müdürlüğü’nden Memiş Akçam, Demirören Haber Ajansı’ndan Can Çelik ve Nuri Pir, Hürriyet Gazetesi’nden Erhan Zereyak, Çukurova Türk Gazetesi’nden Mustafa Boz, Çukurova Press Gazetesi’nden Mehmet Önal, Günaydın Adana Gazetesi’nden Hüseyin Sungur, 5 Ocak Gazetesi’nden Sefa Saygıdeğer, Çukurova Metropol Gazetesi’nden Şahin Çoban ve Soner Kan, İlkhaber Gazetesi’nden Emre Ekici ödül alan isimler oldu.

 

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.