Ana sayfa Genel VALİ TOPRAK’TAN TSYD KONYA ŞUBESİ’NE ZİYARET

VALİ TOPRAK’TAN TSYD KONYA ŞUBESİ’NE ZİYARET

85
0
PAYLAŞ

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, yeni yılın ilk ziyaretini Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi’ne yaptı.

Şube Başkanı Murat Dönmez ve Yönetim kurulu üyeleri ile sohbet eden Vali Toprak, Konya’nın spor basınının çok güçlü olduğunu söyledi.

Vali Toprak, Konyaspor’un içinde bulunduğu durumdan dolayı oldukça üzüntülü olduğunu anımsatarak, “Sadece ben değil, taraftarlar, şehir ve inanıyorum ki futbolcular ve yönetim kurulu da çok üzgün.Bu durumdan nasıl çıkılacağına, yönetim, teknik kadro ve futbolcular karar verecek” dedi.4 yılda bir düzenlenen dünyanın spor alanında önemli organizasyonlarından biri olan İslami Dayanışma Oyunlarının 5.’nin 2021 yılında Konya’da düzenleneceğini anımsatan Vali Toprak, bu prestijli spor organizasyonun Konya’ya çok büyük katkısı olacağını, tanıtımın yanı sıra  yapılacak olan yeni tesisler sayesinde Konya’nın spor merkezi olacağını söyledi. Konya’nın çok önemli değerleri olduğunu da belirten Vali Toprak, “Geldiğim günden buyana Derbent Kayak Merkezi ile  ilgileniyorum. Çok önemli mesafeler  aldık. Bu ayın ortalarında Kültür ve Turizm Bakanımızın 2 günlük bir Konya ziyareti olacak ve ağırlıklı olarak Derbent Kayak Merkezi üzerinde çalışmalar yapacağız. Bu merkezi hayata geçirdiğimiz zaman, Konya’mız kış turizmi konusunda da önemli bir mesafe alacak” diye konuştu.

TSYD Konya Şube Başkanı, Murat Dönmez’de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Konya’nın sporda elde ettiği ve edeceği tüm başarılarda spor basının büyük katkısı olduğunu söyledi.

Ziyarette, TSYD  yönetim kurulu üyeleri, Tolga Durmaz , Mehmet Yenikaynak, Selahattin Akçakaya, Mürsel Çetin ve Halil İbrahim Parlak’ da hazır bulundu.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.