Ana sayfa Genel 8.TSYD EGE’DE SİMYA METAL YILIN SPOR ÖDÜLLERİ BELİRLENDİ

8.TSYD EGE’DE SİMYA METAL YILIN SPOR ÖDÜLLERİ BELİRLENDİ

169
0
PAYLAŞ

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi, Simya Metal 8. TSYD Ege’de Yılın Spor Ödülleri’ni kazanan isimleri belirledi.

TSYD İzmir Yönetim Kurulunca, 2019 yılındaki spor organizasyonlarına ilişkin yapılan değerlendirme sonucunda, Ege’ye şampiyonluk sevinci yaşatan Yukatel Denizlispor ile Ekol Göz Menemenspor “yılın takımları” unvanını elde etti.

Uluslararası alanda 2019 yılı içinde elde ettikleri büyük başarılarla ülkemize gurur yaşatan Egeli sporcular TSYD’nin bu geleneksel organizasyonunda en başarılı sporcular seçildiler.

46. ve 47. TSYD Ege Kupasının ana sponsorluğunu üstlenmesinin yanında İzmir kulüplerine ve amatör branştaki sporculara da destek veren Folkart’a, kentte sporun gelişimine sağladığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi verilmesi kararlaştırıldı.

Bu yıl ilk kez Simya Metal’in isim sponsorluğunda düzenlenen 8. TSYD Ege’de Yılın Spor Ödülleri organizasyonunun ödül töreni şubat ayı içinde yapılacak.

Simya Metal 8. TSYD Ege’de Yılın Spor Ödüllerinde kürsüye çıkma hakkı kazanan isimler şöyle:

Yılın Takımları:

EKOL GÖZ MENEMENSPOR (2018-2019 sezonunda ilk kez TFF 1. Lig’e yükselme hakkı kazandı)

YUKATEL DENİZLİSPOR (Ege temsilcisi TFF 1. Lig’de şampiyon olarak kentin 9 yıllık Süper Lig hasretini sona erdirdi)

Yılın Teknik Direktörü:

YÜCEL İLDİZ (Yukatel Denizlispor’u şampiyonluğa taşıdı, 4. kez bir takımı Süper Lig’e yükseltti)

Yılın Antrenörleri:

ÖZGÜR-AYSEL GÜMÜŞLÜ (Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda 2020 Tokyo Olimpiyatları için kota almayı başaran Nazlı Savranbaşı’nın antrenörleri)

TÜRKER OKTAY (Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası erkekler 50 metre kurbağalamada gümüş madalya kazanarak ilki başaran milli sporcu Emre Sakçı’nın antrenörü)

 

Olimpiyat Onuru Ödülleri:

İBRAHİM ÇOLAK (Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda halka aletinde dünya şampiyonu oldu, 2020 Tokyo Olimpiyatlarında mücadele etme hakkı kazandı)

AHMET ÖNDER (Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda paralel aletinde dünya ikincisi oldu, 2020 Tokyo Olimpiyatlarına kota aldı)

NAZLI SAVRANBAŞI (Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonasında 2020 Tokyo Olimpiyatları vizesi alan en genç sporcu oldu)

FERHAT ARICAN (2016 Rio Olimpiyatlarının ardından 2020 Tokyo Olimpiyatlarında da mücadele etme hakkı kazanırken, Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonasında paralel aletinde dünya beşinciliğine ulaştı)

 

EMRE SAKÇI (İskoçya’da düzenlenen Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda erkekler 50 metre kurbağalamada gümüş madalya alan ve Türkiye’ye bu alandaki ilk madalyasını kazandıran Emre Sakçı, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda da Türkiye’yi temsil edecek)

DİLARA URALP (Rüzgâr sörfünde 2016 Rio Olimpiyatlarının ardından 2020 Tokyo Olimpiyatlarında mücadele etme hakkı kazandı)

Ege’de Yılın Sporcuları:

KEREM KAMAL (Dünya Gençler Güreş Şampiyonası grekoromen stil 60 kiloda altın madalya kazandı, Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından yılın en iyi genç grekoromen güreşçisi seçildi)

DERİN BAYTUR (Milli yelkenci, Laser 4.7 Dünya Şampiyonası’nın 16 yaş altı kategorisinde birinci oldu)

OKYANUS ARIKAN (2019 Optimist Dünya Yelken Şampiyonası’nda üçüncü oldu)

CAN ERTÜRK (2019 Optimist Dünya Şampiyonası’nda genel tasnifte dördüncülüğe ulaştı)

AYŞE BEGÜM ONBAŞI – MEHMET ERCOŞ (11. Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda trioda gümüş madalya kazanan ikili, Türkiye’ye büyükler kategorisindeki ilk madalyasını kazandırdı)

 

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.