Ana sayfa Genel SPOR BASINI BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİBLERİNİ BULDU

SPOR BASINI BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİBLERİNİ BULDU

244
0
PAYLAŞ

TSYD Adana Şubesi’nce düzenlenen gece muhteşem geçti. Sporun başaranları ödüllerini aldı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi tarafından düzenlenen ve bu yıl Peyami Safa Maracı adına gerçekleştirilen ‘Spor Basını Başarı Ödülleri Töreni’ TSYD Nihat Geven Tesisleri’nde yapıldı.

Seyhan Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen gecede jüri tarafından ödüle değer görülen 7 ismin yanı sıra özel ödüllerde verildi. Gecede bir süre önce genç yaşta vefat eden spor spikeri Emre Gönlüşen adına da özel bir ödül verilmesi kararlaştırıldı. Ödülü Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ergül Halisçelik ile Emre Gönlüşen’in babası Cumhur Gönlüşen, Demiören Haber Ajansı Bölge Müdürü Akif Özdemir adına Çağlar Öztürk’e sundu. Usta gazeteci Peyami Safa Maracı adına vefa ödülünün verildiği geceye Maracı Ailesini temsilen merhumun oğlu Güney Maracı katıldı. Ödülü, Türkiye Spor Yazarları Derneği Mersin Temsilcisi Ali Adalıoğlu takdim etti. Gecede ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, milletvekili Ayhan Barut’a da spora yaptıkları katkılar nedeniyle teşekkür ödülleri verildi.

TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, “Bu yılki töreni ağabeyimiz, bizlere her zaman örnek olan Peyami Safa Maracı adına gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. Kendisine bir kez daha rahmet diliyorum. Gelecek yılki törenimizde yine bir başka merhum üyemiz Hamit Deste ağabeyimiz adına düzenlenecek. Yeni sezonda tüm spor camiasına başarılar diliyorum” dedi. Geceye siyaset ve spor dünyasından birçok seçkin isim katıldı.

ÖDÜL ALAN İSİMLER

HABER DALI
Murat Karaman (Sabah Gazetesi)
Elif Ayşenur Bay (İHA)

FOTOĞRAF
Umutcan İşledici (İHA)

SAYFA DÜZENİ
Bülent Vezir (Çukurova Press)
Erhan Zereyak (Hürriyet Gazetesi)

TV-GÖRÜNTÜ HABER
Süleyman Cenk İdaye (İHA)

KÖŞE YAZISI
Adnan Ercan

EMRE GÖNLÜŞEN ÖZEL ÖDÜLÜ
Akif Özdemir (DHA)

 

 

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.