Ana sayfa Genel GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPORCU YETİŞTİRME DAİRE BAŞKANI SELÇUK ÇEBİ, TSYD TRABZON...

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPORCU YETİŞTİRME DAİRE BAŞKANI SELÇUK ÇEBİ, TSYD TRABZON ŞUBESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

55
0
PAYLAŞ

‘Olimpiyatlara en az 100 sporcu ile katılmak istiyoruz’

Gençlik ve Spor Bakanlığı Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk Çebi, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile birlikte, Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi’nin yeni hizmet binasına ziyarette bulundu. Yeni lokalin basın mensuplarına yakışacak niteliklere sahip olduğuna vurgu yapan Çebi, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ülke olarak olimpiyat kotalarını artırma adına çok ciddi bir yarışın içerisinde olduklarını belirten Selçuk Çebi, “Pandemi olarak kim süreci iyi yönetmişse alacağı madalya sayısı artacak. Örneğin biz jimnastiği pandemi sürecinde iyi yönettik ve bunlar madalya olarak geri döndü bize. Yüzme branşında ülke olarak 1 veya 2 tane kota ile gidebiliyorduk, şimdi ise takriben 13-14 kota ile olimpiyatlara katılacağız. Okçulukta, jimnastikte, judo da ve güreşte çok ciddi bir kota artışımız söz konusu. 2016’da 8 madalyamız vardı bunun 5’i güreşten gelmişti. Şu an 58 kotamız var ve kota sayısı olarak 100’ün üzerine çıkacağımızı düşünüyoruz. Madalya olarak 2016 olimpiyatları geçeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Çebi, şunları söyledi: “Uluslararası araştırma şirketleri 16 madalya hedefi gösteriyor Türkiye için. Ancak bu hedefleri tabi ki Sayın Bakanımız daha detaylı şekilde açıklayacak kişidir. Şu an çocukları birebir ziyaret ediyoruz, ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz. 3 – 4 branşta değil 7-8 farklı branşta madalya almayı hedefliyoruz ve umarım bunu da başaracağız. Ülke genelinde baktığımızda bizim tesislerimiz kadar tesise sahip olan çok fazla ülke yok.” dedi.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.