Ana sayfa Genel TSYD ADANA ŞUBESİ MARATON SPOR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TSYD ADANA ŞUBESİ MARATON SPOR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

264
0
PAYLAŞ

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen “Maraton spor Ödülleri” TSYD Adana Şubesi Nihat Geven Tesislerinde Pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Çok sayıda eserin katıldığı ve jüriliğini Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Spor Merkezi Müdürü Yüşa Davarcı, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Kemal Firik, TSYD Üyesi Serkan Şenyürek ve Yönetim Kurulu üyelerinden Teyfik Dinçkalmış ile Hakan Köker’in yaptığı jüride 25 eserden 9 eser dereceye girdi. Jüri tarafından ayrıca Türk Atletizmine büyük katkılar sağlayan milli atlet Hasan Tekin adına da vefa ödülü verildi.

TSYD tesislerinde Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşen ödül törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı İsmail Güneş, Gençlik Hizmetleri ve Spor merkezi Müdürü Yüşa Davarcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından Kurtar Çakın,  TSYD Genel Merkez Yönetim Kurulu Asbaşkanı Kerim Hoşfikirer yarışmada dereceye giren gazeteciler ile TSYD Adana Şubesi Yönetim kurulu hazır bulundu. Ayrıca, gecede Vefa ödülü verilen eski milli atlet Hasan Tekin’in kardeşi Arif Tekin, Kazım Tekin ve Oğlu Mustafa Tekin hazır bulundu.

Maraton Spor Ödüllerinde dereceye giren gazeteciler şunlar:

Sayfa Düzeni
Emre Ekici (İlkhaber)
Erhan Zereyak (Hürriyet)

Haber
Hüseyin Sungur (Günaydın)
Sefa Saygıdeğer (5 Ocak)
Serhat Şanlı (İlkhaber)
Anıl Atar (DHA)

Fotoğraf
Yusuf Kantarlı (DHA)

Görüntü
Eren Bozkurt (AA)

Jüri Özel Ödülü
Umut İşledici (İHA)

Vefa Ödülü
Hasan Tekin

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.