Ana sayfa Genel TSYD ANKARA ŞUBESİ’NDEN JAPONYA TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ SUZUKİ KAZUHİRO ZİYARET

TSYD ANKARA ŞUBESİ’NDEN JAPONYA TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ SUZUKİ KAZUHİRO ZİYARET

94
0
PAYLAŞ

Japonya Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleşen kabulde TSYD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Ata, Asbaşkan Mustafa Büyükışık, Şube Sekreteri Adem Altan, yönetim kurulu üyeleri Bülent Karadaş ve Ali Burak Ünlü katıldı. 

Büyükelçi Suzuki Kazuhiro, Tokyo 2020 Olimpiyat oyunları ve Paralimpik oyunlarının heyecanını yaşadığını söyledi. Koronavirus pandemisi sebebiyle Dünyanın zor günler geçirdiğini hatırlatan Kazuhiro, Japon hükümetinin üst düzey önlemler aldığını ve oyunların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirileceğine inandığını belirtti. “Olimpiyatlarda Türk sporcuları destekleyeceğim ama iki ülke sporcusu karşılaşırsa Japon sporcuyu desteklerim. Gönlüm tüm Türk ve Japon sporcuların başarılı olmasıdır” dedi.

Japonya Büyükelçisi Suzuki Kazuhiro, TSYD Ankara Şubesi’nin 15 Haziran’da düzenleyeceği “Olimpiyata Doğru Medya” etkinliğine katılmaktan mutluluk duyacağını ifade etti. Tarihten gelen Türk-Japon dostluğunun önemine vurgu yapan Kazuhiro, Olimpiyat ve Paralimpik oyunlarında Türk sporcuları destekleyeceğini ifade etti. Türkiye’nin spor anlamında büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyleyen Büyükelçi,  Türk sporcuların oyunlarda başarılı olacağına inandığını belirtti.

TSYD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Ata yaptığı açıklamada tarihten beri iki coğrafya uzak olsa da her zaman dost ülkeler olduğunu belirterek, dostluğun artarak devam edeceğini vurguladı. Ankara TSYD’de gerçekleşecek olan “Olimpiyata Doğru Medya Günü”ne katılmalarından dolayı mutlu olduklarını belirterek Büyükelçi Suzuki Kazuhiro’ya teşekkür etti. Kabul sonunda Başkan Ata Suzuki Kazuhiro’ya TSYD anısına plaket verdi.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.