Ana sayfa Genel TSYD ANKARA ŞUBESİ’NDE ‘’MEDYA GÜNLERİ’’NİN KONUĞU ATICILIK VE AVCILIK FEDERASYONU MİLLİ TAKIMI

TSYD ANKARA ŞUBESİ’NDE ‘’MEDYA GÜNLERİ’’NİN KONUĞU ATICILIK VE AVCILIK FEDERASYONU MİLLİ TAKIMI

81
0
PAYLAŞ

20 Mayıs- 6 Haziran’da gerçekleşen ve Hırvatistan’ın Osijek kentinde düzenlenen Tüm Dallar Avrupa Şampiyonası’nda derece ve olimpiyat kotası alan milli sporcular, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Medya Günleri”nin konuğu oldu.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Genel Sekreteri Burcu Soysal, milli takım antrenörleri ve federasyon yetkililerinin katıldığı etkinlikte derece ve olimpiyat kotası kazanan milli sporcular yer aldı.

10 metre havalı tabancada takım halinde bronz madalya alan sporcular, İsmail Keleş, Yusuf Dikeç ve Serdar Demirel, madalya kazandıkları için mutlu olduklarını ve altın madalya için daha çok çalışacaklarını belirtirken, olimpiyat kotası alan İsmail Keleş ve Yusuf Dikeç, Olimpiyatlar için heyecanlı olduklarını ve madalya için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Atıcılık tarihinde 25 metre rapid tabanca disiplininde ilk kez olimpiyat kotası alan milli sporcu Özgür Varlık, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğini belirtti. İlk olmanın heyecanını ise çok fazla hissettiğini dile getirdi.

Atıcılık tarihinde ilk kez kota alan bir diğer milli sporcu Ömer Akgün, ülkemizi olimpiyatlarda 10 metre havalı tüfek kategorisinde kategorisinde temsil edecek.

Genç Bayanlar Kategorisinde 10 metre havalı tabancada takım halinde gümüş madalya kazanan genç sporular; Şimal Yılmaz, Yasemin Yılmaz, İlayda Nur Çürük de yer aldı.

Genç sporcular şampiyonluğu çok az bir farkla kaçırdıkları için üzüntülerini paylaşırken, diğer bir yandan madalya kazanmanın gururunu yaşadıklarını açıkladılar. Ailelerin spor konusunda çok önemli olduğunu belirten genç milliler, herkesin spor yapmasını, ailelerin buna destek vermesi gerektiğini belirtti.

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, takımların kaliteli olduğunu, 4 kotanın dışında iki kota daha alabilecekken az farkla kaçırdıklarını belirterek, “Sporcularımıza güveniyoruz, kaliteli takımlarımız var kotamız artabilirdi fakat olmadı artık diğer şampiyonalara” dedi.

Gerçekleşen organizasyondan dolayı mutlu olduklarını belirten Arman, TSYD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Ata ile yönetim kuruluna teşekkür etti.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.