Ana sayfa Genel TSYD ANKARA KUPASI’NDA HEYECAN BAŞLIYOR

TSYD ANKARA KUPASI’NDA HEYECAN BAŞLIYOR

2984
0
PAYLAŞ

TSYD Ankara Şubesi’nin 54’üncüsünü gerçekleştireceği TSYD Ankara Kupası öncesinde MKE Ankaragücü ve Gençlerbirliği yöneticileri ve teknik direktörleri, TSYD Ankara Şubesi Sosyal Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. TSYD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Ata, Ankara’nın iki güzide kulübünün turnuvada yarışacağını belirtti.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi’nin bu yıl 54’üncüsünü düzenleyeceği TSYD Ankara Kupası’nda 7 Ağustos Cumartesi günü TFF 1. Lig ekipleri MKE Ankaragücü ve Gençlerbirliği karşı karşıya gelecek.

Zorlu maç öncesi iki kulübün yöneticileri ve teknik direktörleri TSYD Ankara Şubesi Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Düzenlenen kupa protokol törenine Gençlerbirliği Başkan Vekili Arif Ölmez ve teknik direktör Metin Diyadin; MKE Ankaragücü Başkan Vekili Hakan Bilgin ve teknik direktör Mustafa Dalcı ile TSYD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Ata ve basın mensupları katıldı.

“TSYD ADINA ÖNEMLİ BİR GÜN”

TSYD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Ata, Ankara’nın iki güzide kulübünün turnuvada yarışacağını belirterek, “TSYD adına ve meslektaşlarım adına önemli bir gün. TSYD Ankara Kupası’nın 54’üncüsünü gerçekleştireceğiz. Ankara’nın iki güzide kulübü ile bu sene karşılaşacaklar. 54’üncüsünü gerçekleştirecek turnuva Türkiye’nin ve Avrupa ülkelerindeki turnuvalardan daha eski bir tarihe sahip. TSYD ailesi olarak iki kulüp arasında gerçekleştiriyoruz” dedi.

 “TSYD TURNUVASI BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ANLAM İFADE EDİYORDU”

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Metin Diyadin ise, turnuvanın hazırlık sürecine vurgu yaparak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir futbolcu olarak onlarca kez oynamış olduğum TSYD turnuvası benim için büyük anlam ifade ediyordu. Bazen kesintiye uğraması üzücüydü”

“ANKARA İÇİN ÖNEMLİ BİR TURNUVA”

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, sezon başı yapılan bu turnuva çok önemli diyerek, “TSYD Ankara Kupası’nın değerini ve önemini biliyoruz. Ankara için önemli ve değerli bir turnuva” ifadelerini kullandı.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.