Ana sayfa Genel TSYD ANKARA KUPASI’NDA KADIN HAKEMLER DÜDÜK ÇALACAK

TSYD ANKARA KUPASI’NDA KADIN HAKEMLER DÜDÜK ÇALACAK

758
0
PAYLAŞ

TSYD Ankara Kupası’nda MKE Ankaragücü ile Gençlerbirliği arasında oynanacak maçta geri sayım devam ediyor. Zorlu maçta, TFF’nin bu sezon aldığı karar doğrultusunda kadın hakemler müsabakada düdük çalacak. Öte yandan, kadın hakemlerimiz müsabaka için hem çok mutlu hem de çok gururlu olduklarını ifade etti.

54 yıldır devam eden gelenekselleşmiş Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Kupası’nda bu sezon Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) aldığı karar doğrultusunda kadın hakemlerimiz düdük çalacak.

MKE Ankaragücü ile Gençlerbirliği arasında 7 Ağustos Cumartesi günü saat 20.00’da oynanacak olan 54. TSYD Ankara Kupasında dörtlü kadın hakem grubu yönetecek.

Maçta görev alacak hakemler şöyle;

Orta Hakem: Gamze Durmuş Pakkan

1. Yardımcı Hakem: Sevda Çayan

2. Yardımcı hakem: Kübra Çetinkaya

4. Hakem: Asen Albayrak

Kadın hakemlerimiz müsabaka için hem çok mutlu hem de çok gururlu olduklarını dile getirdi.

“ANKARA DERBİSİ İÇİN HEYECANLIYIZ”

TSYD Ankara Kupası’nın 54’ncü yıl dönümünde kadın hakem triosu olarak sahada olacak olmaktan dolayı çok mutlu ve gururlu olduklarını söyleyen FIFA hakemi Gamze Durmuş Pakkan, “ Ankara derbisini yönetecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Çok özel bir turnuva olduğunu biliyoruz. TSYD Ankara turnuvası geleneğini biz de devam ettireceğimiz için gururluyuz” dedi.

“GURURLUYUZ”

Müsabakanın birinci yardımcı hakemi Sevda Çayan ise, dört kadın hakem olarak böyle bir organizasyonda yer almanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

“GÜZEL BİR ANI OLACAK”

Müsabakanın ikinci yardımcı hakemliğini yapacak olan hakem Kübra Çetinkaya, TSYD Ankara Kupası’nda görev alacak olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Ayrıca başarılı hakem, turnuvanın kendileri için de güzel bir anı olacağını sözlerine ekledi.

“BİR İLKE İMZA ATMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Karşılaşmanın 4’ncü hakemliği görevini üstlenecek olan Asen Albayrak, “Bize bu fırsat verildiği için teşekkür ediyoruz. Arkadaşlarımın da dediği gibi çok gururluyum” ifadelerini kullandı.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.