Ana sayfa Genel FOMGET KADIN FUTBOL TAKIMI, TSYD ANKARA ŞUBESİ’NDE BASINLA BULUŞTU

FOMGET KADIN FUTBOL TAKIMI, TSYD ANKARA ŞUBESİ’NDE BASINLA BULUŞTU

193
0
PAYLAŞ

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Folklor, Müzik ve Gençlik Topluluğu Gençlik Spor Kulübü (FOMGET) Kadın Futbol Takımı basınla bir araya geldi.

Türkiye  Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısına ABB FOMGET Spor Kulübü Başkanı Taner Bozkuş, koordinatör Ahmet Öksüz, şube sorumlusu Doğan Kaya, ABB Genel Sekreter Yardımcısı Baki Kerimoğlu, Spor ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Artunç, Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Ali Bozkurt, Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, EGO Spor Kulübü Başkanı Taner Özgün, TSYD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Ata, milli sporcular Rıza Kayaalp, Barış Telli ve kadın futbolcular katıldı.

Organizasyonda konuşan FOMGET Kadın Futbol Takımı Başkanı Taner Bozkuş, Süper Lig’de yer alan bir takım olduklarının altını çizerek, “FOMGET, Mansur Yavaş’ın da desteğiyle Ankara’nın önde gelen takımlarından oldu. Türkiye Süper Ligi’nde Ankaramızı temsil eden tek takım olarak mücadele edecek olması çok önemli. Şimdiye kadar özellikle futbol branşında 30’a yakın milli sporcumuz oldu. Şu an aktif olarak devam eden milli sporcu sayımız 6 -7 kişi. Bu sporcuların çoğunluğu alt yapımızdan yetişti. Türkiye Kadın Futbol Milli Takımlarının hemen hemen her kategorisinde sporcumuz görev aldı. Bu başarı özellikle dezavantajlı bölgelerde yaptığımız taramalar sonucudur. Hedefimiz Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde Ankara’nın temsilcisi olarak şampiyon yapmak” ifadelerini kullandı.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.