Ana sayfa Genel TRABZONLU BASIN FUTBOL OYUN KURALLARIYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRİLDİ

TRABZONLU BASIN FUTBOL OYUN KURALLARIYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRİLDİ

383
0
PAYLAŞ

TSYD Trabzon Şubesi, MHK iş birliğiyle basın mensuplarına yönelik yenilenen futbol oyun kurallarıyla ilgili bilgilendirme semineri verdi. Eski Süper Lig Yardımcı Hakemi ve Eğitimci Şeref Üstün tarafından verilen bilgilendirme seminerine çok sayıda gazeteci katılım sağladı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi ile Merkez Hakem Kurulu (MHK) birlikteliğiyle basın mensuplarına yönelik, yenilenen futbol oyun kuralları ile ilgili bir seminer verildi. TSYD Trabzon Şube lokalinde düzenlenen seminerde Eski Süper Lig Yardımcı Hakemi ve Eğitimci Şeref Küskün basın mensuplarını bilgilendirdi.

TSYD Trabzon Şube Başkanı Selçuk Kılıç, Trabzon’da spor muhabirliğinin üst seviyede yapıldığına dikkat çekerek, “Görevimiz her türlü bilgiyi kamuoyuna en doğru şekilde aktarmak. Trabzon aynı zamanda bir futbol şehri ve bu branşta değişen, yenilenen kurallara yönelik meslektaşlarımızla birlikte seminer düzenledik. Bu etkinlikte bize her türlü desteği veren TFF Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Hacıkerimoğlu, ve Yılmaz Büyükaydın ile MHK Üyesi Hikmet Öksüzoğlu’na teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

TÜM SORULAR YANIT BULDU

Eğitimci Şeref Küskün, yenilenen ve tartışmalara sebebiyet veren kuralları videolu olarak anlatırken, merak edilen sorulara da cevap verdi.

El ve kolların kural dışı kullanılması, ofsayt kuralları, avantaj uygulamaları, elle oynama, mücadele ve itirazlarla ilgili sunumların görüntüler eşliğinde anlatıldığı seminer sonrasında Şube Başkanı Kılıç, katkılarından dolayı Şeref Küskün’e plaket takdim etti.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.