Ana sayfa Genel FUTBOLUN EFSANELERİ PEPSİ ‘YILDIZ FUTBOLCU SEMİNERLERİ’NDE GENÇ FUTBOLCULARLA İZMİR’DE BULUŞTU

FUTBOLUN EFSANELERİ PEPSİ ‘YILDIZ FUTBOLCU SEMİNERLERİ’NDE GENÇ FUTBOLCULARLA İZMİR’DE BULUŞTU

391
0
PAYLAŞ

Pepsi’nin, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ve ÇEVKO işbirliği ile genç futbolcuların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Eskişehir’de başlayan ‘Yıldız Futbolcu Seminerleri’nin ikincisi 23 Kasım Salı günü İzmir’de yapıldı.

TSYD ve Pepsi iş birliğiyle gerçekleşen ‘Yıldız Futbolcu Seminerleri’ İzmir’de devam etti. Altınordu Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleşen seminerde; Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, unutulmaz futbolculardan İbrahim Yattara ile spor Yazarı ve yorumcu Atakan Kurt, genç futbolseverlere deneyimlerini aktardı.

Uzman Dr.  Şerafettin Özdoğan, futbolcu sakatlıklarıyla ilgili bilgi verirken, ÇEVKO’dan Fatih Arslan, geri dönüşüm konusunda bilinç kazanmak ve bunun önemi hakkında bilgilendirme yaptı.

“GÜZEL VE DOĞRU DAVRANAN OYUNCULAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Seminerde Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, “Ülkesini seven, futbolu seven, ülkesi için bir şeyler yapma gayreti içerisinde olan, güzel ve doğru davranan oyuncular yetiştirmek istiyoruz. Bu bir yol, bir süreç. Bu yolda lütfen ekstra çok çalışın. Üst düzey bir futbolcu olmak istiyorsanız ekstra ekstra ekstra çok fazla çalışın. Sık sık hocalarınızla konuşun. Neyi bilinçli yaparsanız neyi bilinçli öğrenirseniz o kadar çok hedeflerinize ulaşırsınız ve büyük oyuncu olursunuz” dedi.

“ŞİMDİ TAM ZAMANI”

Unutulmaz futbolculardan İbrahim Yattara, “Ben her gün 5 kilometre yürüyerek okula kendim gidip geliyordum. Hafta sonu sabah annem beni saat 07.00’de kaldırıyordu. Benim, babamın, annemin ve kardeşlerimin kıyafetlerini 4-5 saat yıkıyordu sonra futbol oynamaya gidiyordum. Siz gerçekten çok şanslısınız çünkü bizim durumumuz çok zordu. O yüzden siz lütfen hocalarınızı, annenizi, babanızı çok iyi dinleyin. Profesyonel oyuncu olmanın şimdi tam zamanı. Tam bir profesyonel olsaydım Barcelona’da, Real Madrid’de oynardım.  Saha dışında da profesyonel olsaydım daha büyük oyuncu olurdum. Lütfen zaman kaybetmeyin” dedi.

İkinci bölümde ise Uzman Dr. Şerafettin Özdoğan, gelecekte yıldız bir futbolcu olmak isteyen genç yeteneklere, futbolcu sakatlıklarıyla ilgili bilgi verdi. Sakatlanmalarının önüne geçebilmek için dikkat edilmesi gerekenler ve spor hayatlarının devamlılığı için gerekli olan beden disiplinleri uygulamalı olarak anlattı.

Seminerlere katılan genç yeteneklere pet şişelerden geri dönüştürülmüş formalar hediye edildi. Pepsi Yıldız Futbolcu Seminerleri’ İzmir’den sonra Ankara ile devam edecek.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.