Ana sayfa Genel TSYD KONYA ŞUBESİ KADIN FUTBOLCULARI AĞIRLADI

TSYD KONYA ŞUBESİ KADIN FUTBOLCULARI AĞIRLADI

335
0
PAYLAŞ

Konya’nın tek temsilcisi Konya İdman Yurdu Kadın Futbol Takımı yöneticileri ve futbolcuları, TSYD Konya Şubesi’ni ziyaret etti. Konya İdman Yurdu takımı, TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez ile bir araya geldi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi ve yönetimi, Konya’nın tek temsilcisi Konya İdman Yurdu Kadın Futbol Takımı’nı ağırladı.

Konya İdman Yurdu Kadın Futbol Takımı Başkanı Abdullah Yaman, 2008 yılında kurulan kulübün  bugüne kadar birçok başarıya imza attığını, önemli olanın genç kızların spor yapmalarına imkân sağlamak olduğunu söyledi.

Başkan Yaman 2015-2016 yılında Türkiye’deki tüm futbol kategorilerinde 145 gol atıp, 2 gol yiyerek kırılması güç bir rekora imza attıklarını anımsattı.

TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Genç kızlarımızın sporla ilgilenmeleri gelecekleri açısından çok önemli. Kendilerine olan güveni artıyor.  Konya’mızda da futbol oynayan  genç kızlarımızın sayısının artması en büyük dileğimiz. Eminim ki; gelecek kuşaklar açısında da büyük önem arz ediyor” diye konuştu.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.