Ana sayfa Genel KTSYD SPORUN VİZYONU EĞİTİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KTSYD SPORUN VİZYONU EĞİTİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

439
0
PAYLAŞ

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin (KTSYD) geleneksel olarak düzenlediği Sporun Vizyonu Eğitim Semineri 8 Ocak Cumartesi günü yapıldı. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da katıldığı seminerin açılışında konuşan TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, “TSYD-KTSYD hep birlikte hareket etti, öyle de devam edecek.” dedi.

KTSYD’nin geleneksel olarak düzenlediği Sporun Vizyonu Eğitim Semineri, 8 Ocak Cumartesi günü Kıbrıs Bafra’da yapıldı.

KTSYD Başkanı Burhan Gürkan, katılımcılara yaptığı konuşmasında çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ile yakın ilişkilerimiz devam ediyor. Onların bilgi birikimlerinden faydalanıp görevimize devam edeceğiz. Derneğimiz 40’ıncı yıla merdiven dayadı. 40’ıncı yılımızda kalıcı bir şeyler yapmak için çalışmalarımız devam etmektedir. İnşallah seminerimiz önümüzdeki yıl daha sağlıklı bir ortamda olacak. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

KTSYD üyeleri ve Türkiye’den gelen davetlilerle bir araya gelen Tatar, seminerin son oturumunda yaptığı konuşmada, “Hem spordan hem de meslekten gelmiş olmamdan dolayı burada olmayı hak ettiğimi düşünüyorum. Spor yazarlarının ülkemiz adına olmazsa olmazdır. KKTC’nin dünyada var olabilmesi için spor en önemli birimdir. KTSYD’nin, ülkemiz için büyük yeri var. Genç spor yazarlarına da ülkemizin ihtiyacı var. Emek veren tüm spor yazarlarına teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

TONGSİR: “KTSYD’NİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Seminerin açılışında konuşan TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, “Bu davet için teşekkür ederim. Birbirinden değerli dostlar, büyüklerimiz var. TSYD-KTSYD hep birlikte hareket etti, öyle de devam edecek. Seminerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Maalesef biz yapamıyoruz. Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Dilerim ki seneye sağlıklı bir seminer yaparız birlikte. Katkı verebiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

“Spor Spikerliği” konulu oturumda konuşan Spor Spikeri Alp Özgen, “Spor heyecandır. Dengeyi tutturduğunuz zaman hiçbir sorun olmaz. Sonuçta yaptığımız iş iletişim. Sorumluluk gerektiriyor. Milyonlara sesleniyorsunuz. Ses çok önemli, radyoda daha da önemli” ifadelerini kullandı.

Öte yandan “Canlı yayın ve üslup” adı altında gerçekleşen oturumda TRT Spikeri-Eğitmen Güven Göktaş ve Lig Radyo Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ayan spor yazarlarını bilgilendirdi.

KTSYD Asbaşkanı Şükrü Burağan’ın sunduğu “Futbola adanmış bir hayat” konulu oturumun konuğu Türkiye’nin tanınmış teknik direktörlerinden Yılmaz Vural’dı.

Deneyimli teknik adama TSYD Başkanı Oğuz Tongsir de bu oturumda eşlik etti. Sözlerine KTSYD’ye teşekkür ederek başlayan Vural, davet için mutluluğunu ifade etti.

“KIBRIS’TA TEKNİK DİREKTÖRLÜK YAPMAK GÜZEL OLURDU”

Bir spor yazarının sorusu üzerine cevap veren Yılmaz Vural, “Kıbrıs’ta imkan olursa gelirim. Kıbrıs’ı çok seviyorum. Burada teknik direktörlük yapmak güzel olurdu” dedi.

Türkiye’nin tüm bölgelerinde teknik direktörlük yaptığını söyleyen Vural, Türk teknik direktörlerinin dışa açılması için büyük takımlarda teknik direktörlük yapması gerektiğini, kendisinin almış olduğu eğitim ve tecrübelerine güvendiğini söyledi.

Vural ayrıca Türkiye’de futbolun kötüye gittiğini de ifade ederken, oturum sonunda da tüm spor yazarlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.