Ana sayfa Genel TSYD ÜYESİ GAZETECİLERDEN FUTBOL NOSTALJİ SERGİSİ

TSYD ÜYESİ GAZETECİLERDEN FUTBOL NOSTALJİ SERGİSİ

664
0
PAYLAŞ

TSYD üyesi Gazeteci Cihat Öztürk ve Okan Çelik Gaziantep’te, “Futbol Nostalji, Geçmişten Günümüze Futbol” konulu fotoğraf sergisini açtı.

Gaziantep’te, kentteki futbol tarihine damga vurmuş isimler ile takımların resmedildiği “Futbol Nostalji, Geçmişten Günümüze Futbol” sergisi yapılan kurdele kesimi ile futbolseverlerin ziyaretine açıldı. Sergi, Gaziantep Telgraf Gazetesi muhabirleri Okan Çelik ve Cihat Öztürk’ün girişimleriyle düzenlendi.

1929’DAN GÜNÜMÜZE GAZİANTEP’İN FUTBOL TARİHİ ANLATILIYOR

Sergi açılışında açıklamalarda bulunan ve serginin hazırlayıcılarından olan gazeteci Okan Çelik, “Sergimiz Gaziantep’teki 1929 yılından bugünlere olan futbol tarihini anlatıyor. Çok kapsamlı ve emek isteyen bir sergi. Biz bu sergi ile Gaziantep’in futbol tarihini ve futbolun bu günlere gelmesinde emeği olan insanların gün yüzüne çıkmasını istedik. Bu sergi ile Gaziantepliler, kentteki futbol tarihini görsün, bilsin ve öğrensin istedik. Sergi açılışımıza gelen herkese teşekkür ediyoruz. Sergimiz dört gün boyunca açık olacak, sporseverleri sergimize bekliyoruz” dedi.

GAZİANTEP’İN FUTBOL TARİHİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

Serginin hazırlayıcılarından gazeteci Cihat  Öztürk ise, “Sergimiz çok güzel bir açılışla ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Gaziantep protokolü yoğun ilgi gösterdi sergimize. Açılışımıza katılan herkese gerçekten teşekkür ediyoruz. Bu sergi ile Gaziantep’in futbol tarihi gözler önüne serilmiş olacak ve ziyaretçiler futbol nostalji yolculuğu yaşayacak. İnsanlar bu sergi ile futbol dünyasının zaman tüneline girecek. Hazırlık sürecimiz biraz yorucu oldu ama bu açılış ortamını görünce bütün yorgunluğumuz ortadan kalktı” diye konuştu.

Açılışı yapılan “Futbol Nostalji, Geçmişten Günümüze Futbol” konulu fotoğraf sergisinin 11 Şubat 2022 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacağı belirtildi.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.