Ana sayfa Genel NEZİH ALKIŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

NEZİH ALKIŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

436
0
PAYLAŞ

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) eski başkanlarından, spor basınının duayen isimlerinden Nezih Alkış geçtiğimiz gün yaşama gözlerini yumdu. 84 yaşında hayatını kaybeden gazeteci Alkış için, TSYD Levent Tesisleri’nde tören düzenlendi.

Törene, TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, TSYD eski başkanı Attila Gökçe, gazeteci Şansal Büyüka ile meslektaşları, sevenleri ve ailesi katıldı.

“DÜRÜSTLÜĞÜ, ADAMLIĞI HEPSİNİ ONDAN ÖĞRENDİK”

Törende açıklamalarda bulunan, TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, Alkış’ın birçok usta gazeteci yetiştirdiğinin altını çizerek, “Burada birçok gazeteci görüyorsunuz, beni de onları da Nezih ağabey yetiştirdi. Onun tezgahından geçtik. Dürüstlüğü, adamlığı hepsini ondan öğrendik. Yumuşacık bir kalbi vardı. Çok sevecen bir insandı. Herkese yardıma koşardı ama bir tek konuda acımasızdı. Bize gazetecilikte haberciliğin ne kadar önemli olduğunu anlattı” dedi.

TSYD eski başkanı Attila Gökçe ise, “Nezih Alkış dayanışmanın, rekabetin, şefkatin, sevginin, dürüstlüğün simgesi olarak bizimle beraberdi” diye konuştu. Gazeteci Şansal Büyüka ise, gazetecilik kariyerinde Alkış’a çok şey borçlu olduğunu belirtti.

TSYD’deki törenin ardından merhumun cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.