Ana sayfa Genel ENGEL ATLAMA YARIŞLARINDA TSYD KUPASININ SAHİBİ LANCELOT OLDU

ENGEL ATLAMA YARIŞLARINDA TSYD KUPASININ SAHİBİ LANCELOT OLDU

189
0
PAYLAŞ

Adana Atlıspor Kulübü Tesislerinde düzenlenen üç kupalı engel atlama yarışlarında en önemli kupa yarışı olan Atatürk Kupası’nı Goliat isimli atıyla Beysim Hüseyinoğlu, İnönü Kupası’nı Evert isimli atıyla Eylül Naz Akgün, TSYD Kupası’nı da Lancelot isimli atı ile Yiğit Hakan Ketenci kazandı.

Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Hasan Engin Tuncer’in de katılımıyla gerçekleşen yarışmalar büyük bir heyecanla geçerken, Adana Atlıspor Kulübü Başkanı Ali Cerit, Böylesine anlamlı kupaların yer aldığı yarışları düzenlemenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Yıldız Sporcuların (12-14 yaş) 4-5 yaş hariç her yaş atla katıldığı Engel Yüksekliği 120 cm olan yarışma koşuldu ve günün ilk kupası olan Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası’nın sahibi Antalya’dan Ferdi olarak katılan  Lancelot isimli atı ile Yiğit Hakan Ketenci oldu. İkinci İstanbul’dan ferdi olarak katılan Castor Z adlı atıyla Çiğdem Yesin. Üçüncü Ahal Teke Atlı Spor Kulübü adına katılan Staccato EC adlı atıyla Ege Çevik oldu. Dördüncü İstanbul dan ferdi olarak katılan Icarus VG adlı atıyla Mayra Su Mete ve beşinci Ankara Atlı Spor Kulübü adına katılan Leffe Van’t Bergske adlı atıyla Esmanur Özkoçak oldu.

Dereceye giren sporculara ödüllerini Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer ve Şube Müdürü Mehmet Önal verdi.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.