Ana sayfa Genel TSYD ADANA ŞUBESİ’NDEN EĞİTİM SEMİNERİ

TSYD ADANA ŞUBESİ’NDEN EĞİTİM SEMİNERİ

111
0
PAYLAŞ
????????????????????????????????????

Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti işbirliğiyle düzenlenen ‘Futbolda değişen oyun kuralları’ konulu eğitim semineri, ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti.

TSYD Üyeleri ve Spor medya çalışanlarının yanı sıra, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Muzaffer Çintımar, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Seyhan Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürü Mustafa Lavkor, Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Mehmet Sümer, Hentbol Duayenlerinden Kazım Tekin, Adana Demirspor altyapı antrenörlerinden Cengiz Hoşfikirer, Adnan Avcu, Arman Bozkaya, Atilla Çalım, Adanaspor altyapı sorumlusu Eyüp Arın, Volkan Öztürk, Ercan Ünal, Ayhan Kızılelma, Adana 1954 FK Altyapı Antrenörleri, Adanasporlu eski futbolculardan Necip Erdoğan, Yüreğir Belediyesi Spor Müdürü Ceyhun Öktem, eski Milli Hakem ve Gözlemcilerden Cahit Kum, Dünya Liselerarası Futbol Şampiyonu olan Yapı Meslek Lisesi Takım Kaptanı İbrahim Tüten ile TSYD ve ÇGC üyeleri’nin yanı sıra TÜFAD üyeleri de katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan TSYD Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer, böylesine anlamlı bir eğitim seminerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

TSYD Adana Şubesi olarak eğitime büyük önem verdiklerini kaydeden Hoşfikirer, “Futbol hepimizin ortak sevdası. Bugün spor paydaşlarıyla birlikteyiz. TSYD Adana Şubesi olarak; geleneksel hale getirdiğimiz, futbolda değişen oyun kurallarıyla ilgili toplantımıza hoşgeldiniz.’’ dedi.

Gözlemci ve Futbol Federasyonu Hakem Eğitmeni M. Kürşat Uçar, değişen oyun kuralları konusunda katılımcılara bilgi aktardı. Kürşat Uçar, “Yeni futbol sezonunun Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum. Hakemler kuralları uygular. Bu kurallar da futbolun gelişmesi, daha ileriye taşınması için çok önemli.” diye konuştu.

Seminerin ardından TSYD Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer ve ÇGC Başkanı Cafer Esendemir birlikte semineri yöneten Kürşat Uçar’a plaket vererek, teşekkür etti.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.