Ana sayfa Genel FUTBOLUN EFSANELERİ PEPSİ ‘YILDIZ FUTBOLCU SEMİNERLERİ’NDE ANKARA’DA BULUŞUYOR

FUTBOLUN EFSANELERİ PEPSİ ‘YILDIZ FUTBOLCU SEMİNERLERİ’NDE ANKARA’DA BULUŞUYOR

431
0
PAYLAŞ

Pepsi’nin, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ve ÇEVKO işbirliği ile genç futbolcuların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Eskişehir ve İzmir’den sonra ‘Yıldız Futbolcu Seminerleri’nin üçüncüsü 23 Aralık Perşembe günü TSYD Ankara Şubesi Tesisleri’nde gerçekleşecek.

TSYD ve Pepsi iş birliğiyle gerçekleşen ‘Yıldız Futbolcu Seminerleri’ devam ediyor. Genç futbolcularının gelişiminin amaçlandığı seminerin üçüncüsü Ankara’da gerçekleştirilecek.

TSYD Ankara Şubesi’nde yapılacak seminerde; son zamanların en başarılı teknik direktörleri arasında gösterilen Samet Aybaba, Milli Takım’ın eski golcüsü ve teknik direktör Ümit Karan ile spor yazarı ve yorumcu Atakan Kurt, genç futbolseverlere deneyimlerini aktaracak.

Futbola gönül vermiş ve bu alanda kariyer yapmak isteyen genç yeteneklerin gelişiminin hedef alındığı proje kapsamında genç yetenekler, 23 Aralık Perşembe günü TSYD Ankara Şubesi’nde üç fazdan oluşan eğitim ve deneyim seminerlerine katılacak.

Spor konusunda uzman hekimler yetenek sürdürülebilirliği konusunda bilgi verirken, ÇEVKO’dan uzman isimler geri dönüşüm konusunda bilgi vererek gençler arasında bu konudaki farkındalığı artıracak. Seminerlere katılacak genç yeteneklere pet şişelerden geri dönüştürülmüş formalar hediye edilecek.

ÜÇ AŞAMALI EĞİTİM SEMİNERİ

Bir gün sürecek seminerde, son zamanların en başarılı teknik direktörleri arasında gösterilen Samet Aybaba, Milli Takım’ın eski golcüsü ve Teknik Direktör Ümit Karan ile Spor Yazarı ve Yorumcu Atakan Kurt, genç futbolseverlere deneyimlerini aktaracak.

İkinci bölümde ise Spor Hekimliği Uzmanı Uzm. Dr. Savaş Kudaş, gelecekte yıldız bir futbolcu olmak isteyen genç yeteneklere, yeteneklerini sürdürülebilir kılmak için eğitimler verecek. Sakatlanmalarının önüne geçebilmek için dikkat edilmesi gerekenler ve spor hayatlarının devamlılığı için gerekli olan beden disiplinleri uygulamalı olarak anlatılacak.

Son bölümde ise ÇEVKO Vakfı’nın uzman eğitmenleri futbolcu adaylarının aynı zamanda çevre bilincine sahip olmaları için sürdürülebilirliğin önemi ve geri dönüşümün faydaları hakkında eğitim verecekler. Ayrıca proje kapsamında ÇEVKO Vakfı desteği ile pet şişelerden geri dönüştürülmüş formalar, eğitim alan genç yeteneklere hediye edilecek.

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.