Ana sayfa Genel ÖNCE DERS, SONRA UYGULAMA

ÖNCE DERS, SONRA UYGULAMA

355
0
PAYLAŞ

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) İletişim Fakültesi ve TSYD arasında imzalanan protokol ile fakülte öğrencileri Demir Grup Sivasspor’un kendi sahasında gerçekleşen müsabakaları basın tribününden takip ederek, derslerde edindikleri teorik bilgileri sahada uygulama imkânı buluyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan SCÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ünal Kılıç, “İletişim Fakültesi öğrencilerimiz, Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda oynanan maçlarda basın tribününde deneyimli isimlerle bir araya gelerek, spor muhabirliği konusunda tecrübe kazanıyor. Kentin Süper Lig’deki temsilcisini kendi sahasında izleme imkânı da bulan öğrenciler bunun yanı sıra derslerde gördükleri teorik bilgilerin sahada nasıl uygulandığını görme fırsatını buluyorlar” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Prof. Dr. Kılıç, konuşmasının devamında öğrencilerin gazetecilerin hayat öykülerini de araştırdıklarını ve bu hikayelerin öğrencilere yol da gösterdiğini belirtti.

TSYD’ye teşekkürlerinin sunan Prof. Dr. Kılıç, yapılan bu iş birliğiyle öğrencilerin uygulama alanlarına girdiklerinde mesleklerini zorlanmadan icra edebileceklerini vurguladı.

 

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.