Ana sayfa Genel FAİR PLAY ANLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİ

FAİR PLAY ANLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİ

247
0
PAYLAŞ

Dünya Fair Play Fotoğraf Yarışmasının kazananları belli oldu. 56 Fotoğrafın başvurduğu yarışmada 5 fotoğraf ödüle değer görüldü. Birinciliği, Halil Fidan’ın Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde kurtarma ekibinin deprem enkazından çıkardığı kedi ile birlikte çektiği fotoğraf kazandı.

TMOK Fair Play komisyonu tarafından ilki 2018 yılında düzenlenen TMOK Dünya Fair Play Fotoğraf Yarışması’nın 2023 yılında düzenlenen ikincisinin kazananları belli oldu. TMOK Fair Play Komisyonu tarafından Samsa Şirketler Grubu ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin desteğiyle düzenlenen ve Nisan 2023’te startı verilen 2. Dünya Fair Play Fotoğraf Yarışması’nın Seçici Kurulu, Olimpiyatevi’nde toplanarak, başvuruları değerlendirdi.

TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar’ın Başkanlık ettiği jüri toplantısına, 2 Başkan Prof. Dr. Bilge Donuk ve Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sevim Güllü gözlemci olarak katıldı.

Jerfi Fıratlı Salonu’nda yapılan ve Başkan Arıpınar’ın jüri üyelerine ve eser sahiplerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek başlattığı toplantıda, Başkan Yardımcısı Remzi Yılmaz tarafından, yarışma statüsü ve oylama şekli hakkında bilgiler verildi. 56 eser sahibinin başvurduğu yarışmanın ön jürisi bu eserleri inceleyerek 14 eseri yarışmaya değer bulmayıp elemişti.

Yarışmaya değer bulunan 42 eser, Fair Play Komisyonu Destek ekibinden Batuhan Kara tarafından tek tek ekrana getirilerek jüriye sunuldu. İkinci bir takdimden sonra yapılan oylamada ilk 5 derece şöyle oluştu:

1-Halil Fidan; Gaziantep Nurdağı ilçesinde büyük mücadele veren İtfaiye Arama Kurtarma ekibinde görev alan, aynı zamanda Olimpik/Milli Sporcu olan Ali Cakas’ın depremin 4. günü enkaz altından çıkardığı ve sahiplendiği kedi ile birlikte çektiği DOSTLUK rumuzlu fotoğrafla kazandı.

2-İhsan Korkut; bisiklet yarışında çektiği Merhamet rumuzlu fotoğrafla,

3-Yağız Gürtuğ; Bir triathlon yarışında çektiği Bir Yudum Su rumuzlu fotoğrafıyla,

4-Arpan Basu Chowdhury (Hindistan); Chasing Dreams rumuzlu fotoğrafıyla,

5-Ahmet Keskin; Bir futbol maçında çektiği Adres Çocuklar rumuzlu fotoğrafıyla kazandı.

TOPLAM ÖDÜL 3.750 DOLAR

Yarışmada dereceye giren eserlere verilecek ödüller şöyle:

1-2.000 $

2-750 $

3-500 $

4-250 $

5-250 $

ve birer Fair Play şilti ve katılım sertifikası.

Yarışmanın ödülleri, önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek.Yarışmada dereceye giremeyen tüm eser sahiplerine katılım sertifikaları ve teşekkür mektubu verilecek. Seçici kurul tarafından beğenilen ve seçilecek bazı eserler TMOK 2. Dünya Fair Play Fotoğraf Yarışması Albümünde ve Sergide ilk 5 dereceyi alacak eserlerle birlikte yer alacak.

Seçici Kurul üyeleri: (Soyadı Alfabetiği)

MURAT AĞCA Spor Yazarı ve Fotoğraf Sanatçısı /Avrupa Spor Yazarları Birliği Genel Sekreteri

MELİH ESEN CENGİZ TMOK Fair Play Komisyonu Üyesi / Yazar

EMEL GÖKDENİZ Görsel Sanatlar /Sanatçı

UĞUR GÜÇ TGC Yönetim Kurulu Üyesi /Foto Muhabiri

EVREN GÜNDOĞDU TMOK Görsel İletişim Koordinatörü

FATİH KUŞÇU Fair Play Komisyonu Üyesi /Gazeteci / Yazar

FEHMİ ÖZGÜLER Spor Foto Muhabiri

BÜLENT TUNCAY Fair Play Komisyonu Üyesi/Muhabir

MUSTAFA ÜÇBAŞ Turizm Fotoğrafçısı

REMZİ YILMAZ TMOK Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı /Gazeteci/Yazar

Jüri toplantısı sonunda oy kullanarak Fair Play’e desteklerinden dolayı Komisyon Başkanı Erdoğan Arıpınar tarafından jüri üyelerine birer teşekkür plaketi takdim edildi.

 

 

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.