Ana sayfa Genel TSYD SİVAS ŞUBESİ, SPOR BASINI İLE BAŞKAN HİLMİ BİLGİN’İ BULUŞTURDU

TSYD SİVAS ŞUBESİ, SPOR BASINI İLE BAŞKAN HİLMİ BİLGİN’İ BULUŞTURDU

287
0
PAYLAŞ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin “Spor Medyası Başkanla Buluşuyor” programı kapsamında spor basınıyla bir araya geldi. Kentte bir restoranda düzenlenen programa Başkan Bilgin’in yanı sıra TSYD Genel Merkez Şubeler Sorumlusu Kemal Çağlayan, TSYD Sivas Şube Başkanı Ali Yavuz ile Sivas’taki spor basını katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan TSYD Genel Merkez Şubeler Sorumlusu Kemal Çağlayan, programa katılan basın mensuplarına teşekkür ederek TSYD’nin çalışmalarından bahsetti. Çağlayan, “Biz Büyük Bir Aileyiz” sloganıyla etkinliklerimize devam ediyoruz. Bugün de “Spor Medyası Başkanla Buluşuyor” programı kapsamında Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile birlikteyiz. Başkanımıza davetimize katıldığı için teşekkür ediyoruz. Sivas’ta sporun kalkınmasında kitlelere yayılmasına önderlik eden, Sivas’ı spor şehri  haline getirme yolunda başarılı çalışmalar yapan ve spor medyasının her zaman yanında yer alan Başkan Hilmi Bilgin’e teşekkür ederiz ” dedi.

Daha sonra konuşan TSYD Sivas Şube Başkanı Ali Yavuz ise, Sivas Şube olarak özel bir teşekkür etmek istiyorum. Şahsım ve şubem adına katılımcılara teşekkür ediyorum. Hilmi Başkanla beraber açılan amatör kulüp sayısı arttı. Birçok arkadaşımız da yeni kulüpler kuruyor. Sizlerin spora olan desteğini görüyoruz ve teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Programda konuşan Sivas Belediye Başkanı ve AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin de, sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını ifade etti. Bilgin, “Her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Sivas’ımıza ve amatör spor kulüplerimize layık bir tesis kazandırdık. Bakanlığımız bünyesinde futbol camiamıza hizmet ediyor. Sahası yenilendi, binalar yenilendi. İçerisine spor malzemeleri koyarak tertemiz bir şekilde teslim ettik. Amatör alanda sporu tabana yaymak adına hem bireysel hem de kurumsal anlamda desteklemeye inanıyoruz. Geçtiğimiz toplantılar da söylemiştim 2023’te verdiğimiz destek fragmandı bundan sonra daha da artarak devam edecek. Hem kulüp bazında, hem bireysel bazda, hem de okul kulüpleri bazında desteklerimizi artırarak devam ettireceğiz” dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da sportif çalışmalarda TSYD ile ortak çalışmaya devam edeceklerini belirterek TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir başkanlığında TSYD’ye teşekkür etti.

 

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.