Ana sayfa Genel TSYD’DEN ANLAMLI FARKINDALIK

TSYD’DEN ANLAMLI FARKINDALIK

113
0
PAYLAŞ

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği’nin, son üç yıldır prostat kanserine dikkat çekmek için yürüttüğü “Tak Bi Mavi Kravat!” kampanyası bu yıl TSYD’nin de desteğiyle devam etti.

Tıbbı Onkoloji Derneği’nin prostat kanserine dikkat çekmek için yürüttüğü” “Tak Bi Mavi Kravat” kampanyası bu yıl Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) katkılarıyla gerçekleşti. TSYD’nin desteğiyle yeşil sahalara taşınan kampanyaya; geçtiğimiz hafta sonu oynanan Beşiktaş – Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Fenerbahçe – Demir Grup Sivasspor ve Göztepe – Medipol Başakşehir maçlarında sahaya asılan “Prostat kanserine dikkat! Kontrollerinizi aksatmayın!” pankartlarıyla start verildi. Futbol müsabakalarında mavi kravat ile destek veren spor yazarları ve spor basını, ayrıca sosyal medya paylaşımları ile prostat kanserine kampanyasına duyarsız kalmadı.

Öte yandan, TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, kampanyaya video mesajıyla destekte bulundu.

Başkan Tongsir, video mesajında şu ifadelere yer verdi:

“TAK Bİ MAVİ KRAVAT, PROSTAT KANSERİNE DİKKAT!”

“Türk Tıbbi Onkoloji Derneği, 4 yıldır “Tak Bi Mavi Kravat” diyerek prostat kanseri hakkında farkındalık yaratıyor. Ben de bu kampanyaya destek olmak için mavi kravatımı taktım.

Prostat kanseri, ülkemizde erkeklerde en sık görülen 2.kanser türü! Erken evrede teşhis edildiğinde %100’e yaklaşan bir tedavi başarısı var. Uzmanlar, 40 yaş üstü erkeklerin senede bir kez mutlaka kontrollerini yaptırmalarını öneriyor. Beyler! Lütfen hem kendiniz hem de sevdikleriniz için her yıl kontrollerinizi yaptırın.”

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.