Ana sayfa Genel 2. DÜNYA FAİR PLAY FOTOĞRAF YARIŞMASI’NA TSYD DESTEĞİ

2. DÜNYA FAİR PLAY FOTOĞRAF YARIŞMASI’NA TSYD DESTEĞİ

320
0
PAYLAŞ

2.Dünya Fair Play Fotoğraf Yarışmasına Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) dahil oldu. Türkiye’nin en etkili ve aktif meslek örgütü, yarışmanın duyurusuna ve ödüllerine katkı sağlayacak.

TMOK Fair Play komisyonu tarafından ilki 2018 yılında düzenlenen TMOK Dünya Fair Play Fotoğraf Yarışması’nın ikincisine başvurular devam ediyor. İlki dünya çapında ilgi gören ve İzmir 9 Eylül Gazetesi’nden Mutlu Yılmaz’ın birinciliğiyle sonuçlanan yarışmanın düzenlenmesine, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle ara verilmişti.

 TSYD İLE İŞ BİRLİĞİ 

TMOK Fair Play Komisyonu, 2. Dünya Fotoğraf Yarışması’nın organizasyonunda TSYD ile iş birliğine gitti. Komisyon Başkanı Erdoğan Arıpınar, Başkan Yardımcısı Remzi Yılmaz ve Komisyon Üyesi Bülent Tuncay’dan oluşan bir heyetle TSYD’nin Levent’teki merkezine giderek TSYD Başkanı Oğuz Tongsir ile görüştü. İş birliğinin ayrıntılarının görüşüldüğü ziyarette, TSYD’nin son tüzük tadilatı, spor basınının dünü ve bugünü üzerine sohbet edildi.

Yapılan toplantıda Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin, yarışmanın ulusal ve uluslararası medya kuruluşlarına duyurulması konusu ele alınırken, TSYD’nin bu konuda desteğine karar verildi. TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, Bu yarışmanın spor basınını direkt ilgilendiren bir organizasyon olduğunu belirterek, Fair Play Komisyonu’na Türkiye Spor Yazarları Derneğinin yalnızca tanıtım desteğiyle yetinmeyip, tüm çalışmalarında destek sözü verdi.

 OĞUZ TONGSİR’E FAİR PLAY HİZMET MADALYASI

Görüşmede, Arıpınar Başkanlığındaki Fair Play Komisyonu Heyeti, TSYD Başkanı Oğuz Tongsir’e komisyonun 2022 yılında Dünya Fair Play Günü anısına dünyada ilk kez basılan Fair Play Pulu ve ilk gün zarfı, bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına hazırlanan Fair Play Hizmet madalyası ile Fair Play kitaplarından oluşan bir kit takdim etti.

 SEÇİCİ KURUL (JÜRİ)

Seçici Kurul toplantısı TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı, Avrupa Fair Play Birliği Onursal Üyesi ve Dünya Fair Play Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Arıpınar, EFPM Yönetim Kurulu Üyesi ve TMOK Fair Play Komisyonu 2. Başkanı Prof.Dr. Bilge Donuk, Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sevim Güllü ve TMOK Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Korkmaz’ın gözlemciliğinde yapılacak.

Seçici Kurul üyeleri: (Soyadı Alfabetiği)

MURAT AĞCA Spor Yazarı ve Fotoğraf Sanatçısı / Avrupa Spor Yazarları Birliği Genel Sekreteri
MELİH ESEN CENGİZ TMOK Fair Play Komisyonu Üyesi/Yazar
EMEL GÖKDENİZ Görsel Sanatlar/Sanatçı
UĞUR GÜÇ TGC Yönetim Kurulu Üyesi/Foto Muhabiri
EVREN GÜNDOĞDU TMOK Görsel İletişim Koordinatörü
ALİ TEOMAN GÜRAY Gazeteci/Yazar
MİNE KASAPOĞLU IOC Fotoğrafçısı
FATİH KUŞÇU Fair Play Komisyonu Üyesi/Gazeteci/Yazar
FEHMİ ÖZGÜLER Spor Foto Muhabiri
HASAN SARIÇİÇEK Fair Play Komisyonu Üyesi/Gazeteci/Yazar
MURAT SEZER Reuters Türkiye Fotoğraf Editörü/TSYD Üyesi
MURAT TARHAN Foto Muhabirleri Derneği Üyesi
BÜLENT TUNCAY Fair Play Komisyonu Üyesi/Muhabir
MUSTAFA ÜÇBAŞ Turizm Fotoğrafçısı
REMZİ YILMAZ TMOK Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı/Gazeteci/Yazar

 YARIŞMA TAKVİMİ

  • Fotoğraf çekim Tarihi: 01 Ocak 2020 (Bu tarihten itibaren çekilen fotoğraflar katılabilir)
  • Son Katılım Tarihi: 10 Aralık 2023
  • Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi: 15 Aralık 2023
  • Sonuç Bildirim Tarihi: 19 Aralık 2023

 Derece alan eserler ve sahipleri 18 Aralık 2023’te TMOK’un www.olimpiyat.org.tr  Web sitesinden açıklanacaktır. Yarışmaya katılan eserler derece alsın almasın iade edilmez, tüm hakları Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ndedir. Yarışmacı katılım formunu doldurup yollarken bu hususu kabul ettiğini belirterek formu imzalar. Seçici Kurul tarafında seçilecek 5 eser ilk beş derece olarak belirlenir.

 TOPLAM ÖDÜL 3.750 DOLAR

Yarışmada dereceye girecek eserlere verilecek ödüller şöyle:

  1. 2.000 $
  2. 750 $
  3. 500 $
  4. 250 $
  5. 250 $

ve birer Fair Play şilti ve katılım sertifikası ile ödüllendirilecek.

Bu derecelere giremeyen tüm eser sahiplerine katılım sertifikaları ve teşekkür mektubu verilecek. Seçici kurul tarafından beğenilen ve seçilecek en fazla 50 eser, TMOK 2. Dünya Fair Play Fotoğraf Yarışması Albümünde ve Sergide ilk 5 dereceyi alacak eserlerle birlikte yer alacak.

BAŞVURU FORMLARI:

Fair Play Fotoğraf Yarışması Başvuru Formu 2023 EN

Fair Play Fotoğraf Yarışması Başvuru Formu 2023

Fair Play Fotoğraf Yarışması 2 Statüsü EN

Fair Play Fotoğraf Yarışması 2 Statüsü

 

 

 

 

TSYD – who has written posts on Türkiye Spor Yazarları Derneği.